Нові “зебри” і старі “стежки”: як змінився рух на площі Гагаріна з початком роботи світлофорів. ФОТО, ВІДЕО

14:58
Автор: Андрій Качор

Попри те, що вінницькі урбаністи анонсували початок роботи нових світлофорів на площі Гагаріна ще минулої п’ятниці, того дня світлофори так і не запрацювали. 

Вірогідно, архітектори та планувальники переймалися через те, що різкі зміни руху на жвавій площі ще й увечері п’ятниці можуть спровокувати складні ситуації для водіїв та пішоходів. Тож оновлення в схему руху вирішили запроваджувати поступово і плавно, а відтак увімкнули світлофори в суботу, аби в значно більш спокійний трафік вихідного дня, поступово привчати водіїв до нових правил проїзду площі Гагаріна.

Звісно, транспортний трафік на вихідних у Вінниці значно відрізняється від робочих днів, тож ситуація на площі Гагаріна у суботу – далеко не показова. Тому ми прийшли на площу Гагаріна о 10:30 понеділка, аби подивитися, чи змінилося тут щось кардинально після початку роботи світлофорів.

 

Звісно, це не година-пік і площа в цей час мала помірне транспортне навантаження. Заторів тут не спостерігалося, хоч автомобілі та громадський транспорт очікувано вилаштовувався в “черги”, в очікуванні зеленого світла світлофору. До речі, світлофори тут з таймерами, які показують зворотній відлік до моменту, коли можна продовжити рух.

 

 

 

Пішоходи починають розбиратися з новою схемою пішохідних переходів, які змінили своє місце розташування і тепер також регулюються світлофорами.

 

 

 

“Зебри” на попередніх місцях вже замалювали: так, на місці одного переходу вже розкреслили дорогу під нові паркомісця.

 

А вихід до іншої “зебри”, по якій містяни йшли від парку до трамвайної зупинки, перегородили червоними пластиковими тумбами.

 

 

Як пояснив архітектор Олександр Коротких, який разом з нами спостерігав за рухом на площі, невдовзі там встановлять паркан, аби пішоходи за звичкою не переходили дорогу вже в недозволеному місці.

Проте зараз деякі пішоходи все ж перебігають дорогу “старими стежками”, де вже немає дозволеного переходу, користуючись “червоним” для автомобілів.

З інших спостережень варто відзначити те, що пішоходи активно користуються і острівцем безпеки, який тут “намалювали”. Він не піднятий над дорогою, а просто нанесений на асфальт у вигляді дорожньої розмітки.

Наразі залишається головне питання: чи не ускладниться тут трафік критично під час години пік. Це ми дізнаємося вже сьогодні увечері.

 

Детальніше про оновлення на площі Гагаріна та реакцію на це пішоходів та водіїв – читайте у нашому матеріалі “Зебри”, світлофори та делініатори: чи подобається вінничанам оновлена площа Гагаріна

Фото Ольги Мірошниченко