У Могилів-Подільській окружній лікарні інтенсивного лікування запрацювало новостворене кардіохірургічне відділення. Вчора, 8 червня, там здійснили три коронарографії та одне стентування коронарних артерій серця.
Як повідомляють у департаменті здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА, проведення таких операцій стало можливим завдяки запуску сучасного ангіографа. Він дозволяє проводити малі оперативні втручання на судинах серця.
Зокрема, така допомога знадобилась 68-річному мешканцю Могилева-Подільського. У нього були діагностовані ішемічна хвороба серця, нестабільна прогресуюча стенокардія, інфаркт міокарда, перенесений в минулому, постійні болі у ділянці серця. Перший етап оперативного втручання – проведення діагностичної процедури коронарографії, другий – мале оперативне втручання – стентування. Повідомляють, що нині пацієнт почувається задовільно.
– Сьогоднішнє (8 червня – ред.) оперативне втручання – це початок роботи новоствореного відділення рентгенендоваскулярної хірургії у Могилів-Подільській ОЛІЛ, яке буде займатися інтервенційним обстеженням, та лікуванням планових пацієнтів з ішемічною хворобою серця, надавати ургентну допомогу пацієнтам з гострим коронарним синдромом, – зазначив лікар-кардіохірург серцево-судинного відділення Інституту ім. Амосова Станіслав Фанта. – Сучасне обладнання та якісне зображення ангіографа – це запорука успішної роботи відділення. Тому бажаю колегам успіху та розвитку кардіохірургічної допомоги.
До речі, медичний персонал новоствореного відділення проходив навчання та стажування на базі Національного Інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Національної академії медичних наук України.
За словами заступниці директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Тетяни Бондаренко, початок роботи нового відділення став важливим кроком для розвитку всієї галузі охорони здоров’я Вінниччини та Могилів-Подільського району. Це найвіддаленіший від обласного центру район та має понад 100 тисяч населення.
– Ми розуміємо, що увесь світ потерпає від пандемії коронавірусу, але, є ще цілий перелік серйозних захворювань, від яких також ми втрачаємо наших людей. Серцево-судинні захворювання – це основна причина інвалідності та смертності дорослого населення. Тому розвиток серцево-судинної хірургії, особливо у лікарнях, віддалених від обласного центру, але які мають потужну базу, і в першу чергу високопрофесійний кадровий потенціал, – це є крок до наближення ефективної сучасної медичної допомоги жителям цього району, – додала Тетяна Бондаренко.
Фото: Вінницька ОДА
Дякуємо!
Тепер редактори знають.