У вінницькому кардіоцентрі вперше у регіоні провели торакоскопічну операцію на серці

13:04
Автор: Олеся Яненко

У вінницькому кардіоцентрі лікарі вперше у регіоні провели торакоскопічну операцію на серці. 

Про це ідеться на сторінці міського голови Сергія Моргунова. Зазначено, що для видалення пухлини, кардіохірургу потрібно було зробити невеликий розріз, а “пацієнт уже наступного дня був на ногах”.

Повідомляється, що раніше такі втручання робили відкритим способом з розрізом грудини до 30 см, а відновлення прооперованих пацієнтів було досить тривалим.

– Під час операції бригада вінницьких медиків працювала спільно з фахівцем Інституту Амосова Андрієм Руснаком. Всі свої дії лікарі могли відстежувати на 3D-моніторі, надягнувши спеціальні окуляри, – повідомляє мер.

Окрім того, нещодавно у цьому кардіоцентрі імплантували перші трикамерні кардіостимулятори, які є останнім поколінням у приладах цього виду. Зазначено, що вже двоє пацієнтів з важкою серцевою недостатністю мають таких “електронних помічників”.

– Ці новітні напрямки кардіохірургії – важливий етап розвитку закладу. Зазначу, що Вінницький регіональний центр серцево-судинної патології котрий рік поспіль – серед лідерів в Україні. За підсумками 2020 року, він посів третю позицію за показником стентувань серед понад 40 центрів у країні. Такі дані надає Асоціація серцево-судинних хірургів України, – зазначив Сергій Моргунов.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.