Небезпечно і не по-європейськи: вінничанин пропонує заборонити великі борди у місті

17:10
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:38

Демонтувати всі існуючі у Вінниці білборди, розмір яких складає 6х3 метри, та заборонити встановлювати у межах міста нові – саме про це просить владу місцевий мешканець у своїй петиції.

Як пише автор звернення, Віталій Плясовиця, білборди є вкрай небезпечними для учасників дорожнього руху. В першу чергу це стосується тих щитів, що встановлено з порушеннями та які через це загороджують видимість пішохідних переходів, перехресть та світлофорів, відволікають водіїв.

«Місто заполонено рекламою, часто потворною. Прагнучи збільшити свої прибутки, підприємці діють за принципом «після нас – хоч потоп». Білборди на всіх вулицях міста спотворюють архітектурний вигляд і навіть загрожують безпеці водіїв і пішоходів» – пише Віталій Плясовиця.

Автор також зауважує, що вулична реклама спричиняє «візуальне забруднення» міста та занадто «глибоко впроваджується в архітектуру міста» та її часом буквально неможливо уникнути.

Натомість вінничанин наводить приклад європейських міст, де великі білборди розміщують хіба за межами міста. Відтак автор звернення пропонує встановлювати у Вінниці невеликі та охайні сіті-лайти.

Віталій Плясовиця вважає, що якщо Вінниця врешті стане першим українським містом, яке заборонить у себе великі рекламні білборди – буде «величезним кроком до європейськості».

Станом на сьогодні петиція набрала 11 підписів із 350 необхідних. Підтримати звернення можна ще протягом 14 днів – до 9 травня.

Нагадаємо, нещодавно вінничанка просила місцеву владу влаштувати освітній семінар для власників бізнесу на вулиці Соборній. Врешті звернення набрало достатню кількість голосів та підтримано вінницькою владою.

Читайте також: Реклама на Соборній: вінницьким підприємцям влаштують освітній семінар

Аморальна та протизаконна: результати моніторингу реклами на Вінниччині

Реклама по-вінницьки: хто в ній винен і що з нею робити?