Не запанікувати та врятувати життя: як у Вінниці навчають користуватись АЗД та надавати першу допомогу. ФОТО

10:20
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Ситуація, коли випадковому перехожому в публічному місці або рідні дома стає раптово дуже зле, може статись з кожним – інфаркт, чи, до прикладу, інсульт можуть статись досить неочікувано.

У таких випадках за відсутності досвіду та знань часто наступає паніка, а список відомих необхідних дій, які можуть допомогти врятувати життя, часто обмежується “викликати швидку”.

Виправити ситуацію з обізнаністю вінничан у питаннях надання першої допомоги намагається проєкт “АЗД рятує життя”, в рамках якого вчора, 4 жовтня, відбувся черговий тренінг, цього разу – для працівників муніципальної варти.

 

 

Що таке АЗД та навіщо потрібні тренінги?

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що у Вінниці встановлять шість автоматичних зовнішніх дефібриляторів, якими вже врятували кілька життів у Києві та значно більше – у Європі.

Як ми писали раніше, шість автоматичних зовнішніх дефібриляторів  планують незабаром встановити у шести публічних місцях Вінниці – у  двох автовокзалах, залізничному вокзалі та трьох прозорих офісах.

Відтак, аби навчити вінничан та працівників відповідних установ правильно користуватись АЗД та надавати різноманітну першу допомогу людям, яким стало зле, у місті триває серія відповідних тренінгів в межах проєкту “АЗД рятує життя”.

Адже, за словами Олени Данілової, очільниці Благодійного фонду “Подільська громада”, для запобігання паніці “буде спокійніше, якщо на місці біля дефібриляторів буде щонайменше шістнадцять осіб, які знають, як ними користуватися” (саме така кількість місць заплановано доступна на кожному з тренінгів – авт.).

 

 

 

Відтак, загалом на 12 тренінгах понад 200 вінничан мають навчити, як надати першу допомогу людині, якій стало зле. Організатори зазначають, що таке навчання вінничан та працівників має зробити встановлення АЗД більш ефективним.

Крім цього, також в рамках проєкту уже відбувся один тренінг для дітей, яким теж розповідали про надання першої допомоги, хоча й в більш спрощеному вигляді.

Як відбуваються тренінги?

Учасниками вчорашнього тренінгу у HUB Місто змістів, на який ми завітали, стали 26 працівників “Муніципальної варти” – майже вдвічі більше запланованих шістнадцяти учасників.

Як розповіла Vежі Аліса Чорнокнижна, лікарка медицини невідкладних станів та очільниця ГО “Агенція екстреної медичної допомоги”, на такому кількагодинному тренінгу вартові могли, зокрема, дізнатись, як працювати безпечно – для себе і для тієї людини, якій надають допомогу, як оцінити чи у свідомості та чи жива людина та чи потребує вона серцево-легеневої реанімації.

Після цього учасники навчання могли довідатись, як робити непрямий масаж серця, штучне дихання, як покроково застосовувати автоматичний зовнішній дефібрилятор тощо.

– Будемо також пропрацьовувати невідкладні стани – коли людина без свідомості, але жива, будемо навчати переводити людину у стабільне бокове положення, викликати екстрену медичну допомогу. Розповімо, як допомогти людині з судомами – як попереджувати виникнення травм у такої людини, аби вона не била себе об підлогу тощо, – зазначає пані Аліса та додає, що також на занятті мали розповісти, зокрема, про розпізнання та допомогу при інсульті, інфаркті, коли людина вдавилась їжею чи має масивну кровотечу.

 

 

 

 

 

Загалом вартовим поетапно розповідали спершу теорію надання допомоги людині, а потім почергово пропонували попрактикуватися на манекенах, за потреби – з використанням АЗД.

Про те, наскільки ефективними для порятунку життя були дії учасників повідомляла спеціальна програма, яка зчитувала покази взаємодії з манекеном та виводила на смартфон результат ефективності у відсотках. Так, деякі вартові з першого разу, не маючи досвіду з надання допомоги, отримували результат у 99%.

Разом з тим, за словами пані Аліси, у разі, якщо учасникам засвоїти знання не вдалося достатньо на першому занятті, їх запрошуватимуть завітати на друге.

В результаті навчання учасники, які отримають результат у понад 75%, отримають сертифікат.

 

Як теж навчитись користуватись АЗД та надавати першу допомогу?

Аби отримати знання та навички, аналогічні тим, як отримали сьогодні працівники муніципальної варти, можна завітати на відкритий тренінг. Наступний такий відбудеться 21 жовтня (реєстрації ще немає, слідкувати за цим можна на фейсбук-сторінці БФ “Подільська громада”).

Аліса Чорнокнижна розповідає, що зазвичай на відкриті тренінги приходять люди, які не дотичні до медицини.

– На жаль, на відкриті тренінги люди приходять вже тоді, коли стикалися з якоюсь критичною ситуацією і розуміли, що або не знають, що робити, або що надана (перехожими – авт.) допомога була трохи не така, як потрібно, – зазначає лікарка.

 

 

Разом з тим, зазначимо, що такі навички можуть допомогти врятувати чиєсь життя, відтак закликаємо витратити кілька годин свого часу на отримання цих безцінних знань.

Проєкт реалізовує Фонд громади «Подільська громада» спільно з Громадською організацією «Агенція екстреної медичної допомоги» у партнерстві з Вінницькою міською радою та Вінницьким обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Проєкт фінансується Фондом Ч.С. Мотта в рамках Програми Місцевих рішень глобальних викликів, яку проводить Академія розвитку філантропії в Польщі.

Фото Зорини Гаджук

Читайте також: «АЗД рятує життя»: у «Прозорих офісах» та на вокзалах Вінниці встановлять автоматичні зовнішні дефібрилятори. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.