Не сакурами єдиними: біля вінницьких шкіл висадять понад 400 кущів троянд

16:15
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Висадити троянди, долучитись до екологічного проекту та дізнатись більше про органічні процеси у природі запропонували учням чотирьох вінницьких шкіл. Унікальний екологічно-трояндовий проект започаткували БФ «Подільська громада» спільно з ТОВ «Dekoplant».

Вінницькі школи №4, №10, №16 та №29, центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь» та Центр реабілітації «Гармонія» отримають саджанці різноманітних троянд аби прикрасити території біля закладів.

Як зазначають організатори, кожен учасник проекту  отримає повний «трояндовий набір»: будуть і чайно-гібридні, поліантові, флорібунди та  плетисті  троянди. Загалом усі заклади отримають 440 саджанців.

Як розповіла менеджер «Подільської громади» Леся Найчук, така акція спрямована не лише на облаштування територій, а й на залучення школярів до піклування про природу та збереження екології.

  • Ніяких масштабних акцій, окрім самої висадки троянд, не буде. Ми поки що залучили лише шість об’єктів, адже можливості фірми, яка надає нам троянди безкоштовно, не безмежні. Вони можуть дати лише певну кількість троянд на рік. Ми вже заміряли, де які клумби: десь зможемо посадити 50 троянд, а біля іншого закладу – до 120. Але «Ековін» привезе спеціальні контейнери, які ми поставимо у школах, щоб збирати вторинну сировину.

У спеціальні контейнери від «Ековіну», діти викидатимуть пляшки з-під води, соку та використаний папір. Таким чином, завдяки збору та реалізації вторинної сировини, школа зможе зібрати кошти на придбання унікального термо-компостеру, який можна буде розташувати на території.

Разом із компостером придбають родину хробаків–старателів, які перероблятимуть відходи шкільної  їдальні, листя і мілкі гілочки з дерев, тож школа отримуватиме не тільки компост, який можна буде використовувати для підживлення троянд,  дерев та інших рослин, але найголовніше – це стане наочним прикладом для дітей, про органічні природні  процеси, виховання правильного поводження з побутовими відходами та турботу про навколишнє середовище.

Вже завтра, 6 квітня, розпочинають «трояндову» акцію учні шкіл №4 та №10.