× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

«Не дозволяється»: відповідь на петицію про допуск нещеплених дітей до закладів освіти

8:16
Автор: Vежа

Наприкінці грудня створили петицію до міської влади з вимогою припинити “дискримінацію здорових нещеплених дітей і їх відсторонення від закладів освіти”. Петиція набрала необхідну кількість голосів, тому її розглянули у міській раді та надали відповідь.

Петицію Івана Здирко опублікували 29 грудня. Він посилався на Закон про право на освіту кожної людини й що право на освіту не може бути обмежене законом. Також вказував на статті Закону України “Про охорону дитинства”, Перший Протокол до Конвенції про захист прав і основних свобод людини, Конвенцію про права дитини, Загальну декларацію прав людини тощо.

– Натомість департамент освіти м.Вінниці керується непрофільним законом МОЗ України: “Про захист населення від інфекційних хвороб”, ч.2 ст. 15, – зазначав Іван Здирко. – Ми вимагаємо забезпечити виконання законів Конституції України і законів України про освіту. Вимагаємо припинити дискримінацію здорових дітей і забезпечити доступ до освіти. Так як доступ до закладу освіти є невід’ємною частиною доступу до освіти.

Петиція набрала 371 голос та була розглянута міською радою. Вчора, 22 січня, заступниця міського голови Галина Якубович надала відповідь.

Що відповіли?

У своєму рішенні вона повідомила, що відповідно ст.27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» профілактичні щеплення з метою запобігання захворювання на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні є обов’язковими.

Також додала, що згідно ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з Календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. Прийом дітей до виховних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Відповідно, хоча петицію розглянули, але задовольнити вимогу її автора не змогли.

Чи є альтернатива?

Як раніше пояснювала очільниця департаменту освіти міської ради Оксана Яценко, ті батьки, які попри все відмовляються вакцинувати дітей, можуть перевести їх на сімейну (або домашню) форму освіти. В такому випадку за якість освіти дітей, які отримують її вдома, відповідають виключно батьки. Потім чотири рази на рік дитина має здавати підсумкове оцінювання: в школі складається комісія вчителів, складаються завдання, і якщо дитина отримує бали нижче середнього, вона повертається на навчання  до загальноосвітньої школи.

Читайте також: Питання нацбезпеки: у Вінниці дітей без щеплень не пускатимуть до шкіл і садочків

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.