“Наш дім забирають”: засновниці вінницької Артхати “ВиТвори” шукають нове приміщення

13:05
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Оновлено: 28 Січня 2022, в 13:06

Засновниці вінницького мистецького простору “АртХата “ВиТвори” шукають нове приміщення. У попередньому місці, яке облаштували на вулиці Хлібній, вони прожили всього лиш пів року. За цей час їм вдалося влаштували низку майстер-класів, а також кілька разів пройтися середмістям з Вертепом на новорічні свята.

Про те, що дівчата шукають нове приміщення для свого мистецько-культурного простору, написала одна із засновниць “АртХати” Олена Танадайчук на своїй фейсбук-сторінці. За її словами, у приміщення, яка вони винаймали, з’явився новий власник, який не хоче, аби “АртХата” продовжувала свою діяльність у цьому місці.

Наразі засновниці просять усіх допомогти у пошуку приміщення.

–  Прикро, що б’ють по найдорожчому для нас, по нашому творінню, нашій ARTХАТА “ВиТвори”, – пише Олена у своєму дописі. – Її існування на сьогоднішній день під загрозою, адже приміщення наше – тепер в нових руках. І нових власників особливо не цікавить те, чим ми там займаємось… це м’яко кажучи. […] Наш дім, який ми встигли полюбити, в нас забирають. Ні, ніхто не скаже в очі прямо. Лише натяками. І покажуть усіма діями, хто в тому домі тепер хазяїн. В будь-який момент з дня на день в нас може з’явитись додатковий “вихід в світ” (стіни, якої “раптом” не стало, наприклад). […] Факт залишається у тому, що наша АртХата тепер перетворилась на маленького кочівника і шукає собі нове місце для заземлення. Якщо хтось має якісь ідеї або пропозиції допомоги – ми будемо раді. В нас проблема по суті – лише приміщення де ми можемо перебути, – ідеться в дописі.

Нагадаємо, заснували “АртХату” три дівчини – професійна художниця Анна Новікова, історикиня Олена Танадійчук і проєктна менеджерка Катерина Франчук. Це місце слугувало як і для групових майстер-класів, так і пропонувалося митцям як студія, де вони можуть працювати над своїми проєктами. Більше про заснування “АртХати” читайте у нашому матеріалі за ЦИМ посиланням.

Також нагадаємо, минулого року мисткині з “АртХати” облаштували арткімнату на фестивалі “Діли”, присвячену проживанню травм в межах країни та вплив цього на її цілісність. Як це виглядало – дивіться та читайте ТУТ. 

Також цими днями мисткині разом з вінничанами та вінничанками організували Вертеп, який ходив середмістям Вінниці та влаштував театральне дійство.

 

Фото – Марія Юзькова

Дивлячись на наш Вертеп – в мене язик не повернеться сказати, що нашим людям культура і творчість не потрібна. Потрібна. Ще й як. Потрібна також відкритість, потрібна щирість, потрібне тепло. […] Наш культурно-мистецький простір спіткали нелегкі часи. Але ми шукатимемо ті серця і осередки, для яких творчість, історія і культура – не пустий звук.

Слідкувати за новинами “АртХати ВиТвори”  та зв’язатися з засновницями можна на фейсбук-сторінці простору за ЦИМ посиланням. 

Фото на головній – Марини Сербінович, архів Veжі

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.