Найцікавіші події Дня Європи у Вінниці. ДЕТАЛЬНА ПРОГРАМА

20:56
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:35

Вже завтра, 19 травня, у Вінниці відбудеться святкування Дня Європи та Ночі Європи. Це свято, яке у Вінниці традиційно відзначається з величезним розмахом, обіцяє здивувати вінничан і туристів і цього разу.

ЦЕНТРАЛЬНИЙ ПАРК

О 10:30 В Центральному парку біля “Райдуги” відбудеться відкриття Веломістечка та велошколи. Її завдання – популяризувати велосипед як зручний транспортний засіб, атакож навчити елементарним навичкам їзди на велосипеді, знанню ПДР для впевненого поводження на проїжджій частині, та мінімальним навичкам обслуговування велосипеда.

СТАДІОН

З 12:00 на стадіоні розпочнеться одна з найкрасивіших подій Дня Європи: всеукраїнські змагання черлідерш. Окрім того тут також відбудуться змагання стронгменів зі всієї країни, а також змагання легкоатлетів.

МАЙДАН НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Святкування на Майдані Незалежності розпочнеться з 14:00 перед будівлею міської ради. Тут понад півтори тисячі людей виконають масовий танець, який може увійти до Книги рекордів України. Сьогодні вже відбулася репетиція танцю:

Одночасно з цим розпочнуть роботу всі святкові локації: живі скульптури, просторові інсталяції, книжковий фестиваль VinBookFest, міні-музей “Історія книги”, Мистецький проект “Архітектурна Мозаїка Європи”.

О 18:00 тут розпочнеться концерт хедлайнерки цього свята Христини Соловій. Концерт триватиме годину.

ЄВРОПЕЙСЬКА ПЛОЩА

У цей же час на Європейській площі влаштують фестиваль “Студентська весна”, під час якої зокрема виступлять учасники та переможці “Ліги сміху”, команди “Загорецька Людмила Степанівна” та “Стоянівка”.

 

“ЛІВЕРПУЛЬ”

Задіють для святкування також і площу “Ліверпуль”: зокрема тут очікується виступ музикантів з Києва, котрі грають на шотландських волинках, а також місцевих рокерів на чолі з гуртом Богдана Совика. Тут же планують організувати декламацію віршів Вільяма Шекспіра.

МАЙДАН НЕБЕСНОЇ СОТНІ

На Майдані Небесної сотні облаштують локацію, де буде представлена традиційна українська культура: фестиваль Національного народного мистецтва, гра на бандурі, читання українських віршів.

ЦЕНТРАЛЬНИЙ ПАРК

У Центральному парку вже вкотре відбудеться фестиваль вуличної їжі Vinnytsia Food Fest: на традиційних локаціях вздовж вулиці Хлібної, навколо центрального водограю та поблизу Літнього театру.

Також біля літнього театру розташується сцена, де вінничани зможуть побачити й почути своїх талановитих земляків-учасників та переможців різноманітних телевізійних талант-шоу.

Біля центрального фонтану також буде облаштовано святкування для дітей: Sweety Sweet та Kinder Land.

На стадіоні в парку культури також відбудеться чемпіонат “Сила міст”, легкоатлетичні естафети та змагання стронгменів.

НІЧ ЄВРОПИ

Ніч Європи розпочнеться о 21:00 виступом Київського театру з виставою світла і рухів “Дон Кіхот” на центральній сцені Майдану Незалежності.

У той же час на Європейській площі відбудуться вечірні показові виступи історичних реконструкторів з київського театру “Київська Русь”.

Окрім того вінничанам і туристам влаштують традиційні нічні екскурсії вінницькими підземеллями, а також в Краєзнавчому і Художньому музеях.

Костел капуцинів організує вечір органної музики, а садиба-музей Коцюбинського – перформанс “У світлі гасових ламп”.

Представники міської ради повідомили, що традиційно запросили на свято перших осіб держави та делегації з інших країн та міст-побратимів Вінниці. Наразі почесні гості саме приймають рішення щодо візиту.

Дві третини витрат на організацію цьогорічного Дня Європи взяли на себе місцеві спонсори та меценати – загалом понад два десятка підприємств. Генеральним спонсором свята цього разу виступить компанія “Долина +”, що займається доставкою артезіанської води. З міського бюджету на організацію Дня Європи буде витрачено близько 400 тисяч гривень.

Як відбувся минулорічний День Європи – дивіться на цьому відео