На Замості планують встановити велобокси у дворах: триває конкурс серед ОСББ

14:48
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

У декількох дворах на Замості з’являться велобокси. Їх становлять у межах проєкту щодо розвитку велоінфраструктури у мікрорайоні. 

Агенція просторового розвитку разом з громадською організацією VinCycle та за підтримки німецької урядової організації GIZ розпочинають проєкт щодо дослідження розвитку велоруху в мікрорайоні Замостя. Про це повідомляють на сторінці Агенції у Facebook.

Першим кроком проєкту стане влаштування велобоксів у трьох або чотирьох внутрішніх дворах ОСББ. Їх оберуть на конкурсній основі. До співпраці запрошують мешканців дворів, які й відповідатимуть за утримання велобоксів у належному стані після завершення робіт.

Як прокоментував Vежі архітектор Сергій Яківчук з Агенції просторового розвитку, кількість дворів, які оберуть під час конкурсу, залежатиме від вартості велобоксів.

– Ми зараз визначаємо матеріали, влаштування, перевезення, монтаж тощо. Ми орієнтовно порахували, що це буде три, або ж, якщо дуже постаратися, то чотири двори. Швидше за все, вигляд велобоксів буде стандартний, ми зараз саме працюємо над цим та розробляємо.

Велобокс – повністю закритий простір, камера або ящик для зберігання велосипедів. Має високий рівень захисту від погодніх умов. Камери можуть бути повністю автоматизовані для зручного використання.

Приклади велобоксів: 

 

 

– Відповідно до аналізу, проведеному в рамках проєкту «Модель розвитку району Замостя», квартальне планування, існуюча ширина вуличного простору, різноманітність об’ємів забудови та рівний рельєф є факторами, що дають потенціал до розвитку зручної пішохідної та велосипедної інфраструктури, що включає не тільки велодоріжки та велосмуги, а й місця зберігання велосипедів біля шкіл та житлових будинків,вказано у повідомленні.

Переможці конкурсного відбору отримують фінансову підтримку на реалізацію проєкту благоустрою двору. Важливо, що обиратимуть лише серед дворів ОСББ на Замості. Кошти на встановлення велобоксів планують отримати за системою співфінансування 70/30, де 70% – це кошти GIZ та Агенції просторового розвитку, а 30% – кошти від ОСББ.

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, необхідно зареєструватися за ЦИМ посиланням. До речі, в анкеті вказано, що орієнтовна сума співфінансування для мешканців ОСББ становитиме 10 тисяч гривень.

Як прокоментував Сергій Яківчук, анкети від ОСББ прийматимуть до кінця тижня (до 21 лютого). Проєкт планується реалізувати в період з лютого по вересень 2021 року. З детальнішою інформацією можна ознайомитися ТУТ.

Головне фото ілюстративне rovar.info

Читайте також: «Місток» між Замостям і Вишенькою»: у Вінниці збільшать кількість станцій велопрокату “Nextbike”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.