На вінницький VinBookFest приїде Сашко Лірник та Василь Шкляр

9:05
Автор: В'ячеслав Луцков

У Вінниці протягом 17 та 18 травня на Майдані Незалежності триватиме книжковий фестиваль “VinBookFest”. Вінничани зможуть взяти автографи у відомих українських письменників та стати учасниками благодійної акції “Книга для бійця”.

Як зазначено в анонсі заходу, фестиваль буде діяти в десяти різних напрямках. Організатором заходу виступила Вінницька міська централізована бібліотечна система та Вінницька міська рада.

Зокрема, у програмі фестивалю передбачаються книжкова виставка-ярмарок українських видавництв та книгарень, а також автограф-сесії з відомими українськими письменниками. Зокрема, на заході можна буде зустріти Василя Шкляра, Сашка Лірника, Зірку Мензатюк та Євгенію Пірог.

Як повідомила Vежі Тетяна Верещак, заступниця директора ЗК “Вінницька міська централізована бібліотечна система”, планується низка заходів для дітей. Зокрема, юні вінничани зможуть взяти участь у безкоштовних майстер-класах з орігамі, квілінгу, торцювання, розпису фігурок з гіпсу та паперопластики.

В рамках проекту «Kids Police City» буде облаштовано містечко та автотрек зі світлофором, дорожніми знаками, автомобілями, велосипедами та літературою про безпеку на дорозі. Водночас, на фестивалі представлять міні-музей іграшки, створений в рамках проекту «Бібліотека здатна дивувати».

Для дітей з обмеженими можливостями  відбудеться презентація інклюзивної літератури в рамках проекту “Дитяча інклюзивна література як дієвий інструмент формування сприятливого простору в сфері освіти”.

Не менш важливим напрямком стане допомога бійцям ООС. Так, під час фестивалю волонтери зі спільноти “Чарівна мережка” будуть плести маскувальні сітки, що будуть передані в зону ООС. А поруч буде збір літератури для бійців в рамках благодійної акції «Книга для бійця».

Організатори анонсують також проект «Кіно у твердій обкладинці», який передбачає зустріч з письменником Сашком Лірником та показ фільму за його оповіданням “Чорний козак” у кінотеатрі “Родина”. Вхід до кінотеатру відбуватиметься за запрошеннями, деталі отримання яких організатори обіцяють розкрити найближчим часом на своїй сторінці.

В рамках фестивалю також будуть відкритими тематичні фотозони та лаунж-зона «Читай!» – спеціальне місце, призначене для відпочинку. В рамках заходу презентують книги-ювіляри 2019 року та підведуть підсумки конкурсу «Селфі з улюбленою книгою».

Фестиваль продовжуватиметься два дні: у п’ятницю, 17 травня, та у суботу, 18 травня. У ці дні  фестиваль триватиме з 12.00 по 19.00. Організують захід на Майдані Незалежності.

Що було у минулорічному “VinBookFest”, читайте за посиланням.

Читайте також: Майстер-класи, виставка та концерти: у Вінниці влаштують Всеукраїнське свято народного мистецтва

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.