На Вінниччину надійшло 433 “пакунки малюка”

13:30
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У п’ятницю, 29 січня, на Вінниччину надійшло 433 “пакунки малюка”. Однією з перших його отримала Тетяна Меднікова з Козятина, яка народила хлопчика в лікарні ім. Пирогова.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Сергій Борзов, голова Вінницької ОДА. Він зазначив, що “пакунки малюка” отримали Вінницька обласна клінічна лікарні ім. Пирогова (270 штук), Вінницький міський клінічний пологовий будинок №2 (150 штук) і Департамент соціальної політики Вінницької міської ради (13 штук).

Торік народні депутати внесли зміни до законодавства, які дозволили повернути “пакунок малюка”. А вже з липня цього року у батьків буде вибір: брати бебі-бокс чи грошову компенсацію, зазначив Сергій Борзов. Це державна одноразова натуральна допомога, що надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину, за рахунок коштів державного бюджету.

Зі слів Сергій Борзова, з початку створення у 2018 році вміст такого бебі-бокса значно змінився, тож він опублікував ще й список усіх товарів, які містяться зараз у таких “пакунках”

Пакунок для малюка можна отримати безпосередньо у пологовому будинку після народження дитини. У іншому випадку, його видають в територіальному управлінні соцзахисту. Для цього потрібно показати свідоцтво про народження дитини, завірену довідку з пологового будинку, в якій йдеться про те, що пакунок вам не видали, та паспорт громадянина України, – зазначив голова ОДА.

Передбачено, що вартість “пакунку малюка” становить не менш як 3 розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату її видачі, та не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини.

Фото – facebook.com/borzov.s.s

Читайте також: “Пакунок малюка” чи грошова компенсація: вінничани зможуть обирати

Читайте також: У Мінсоцполітики назвали магазини, в яких можна розраховуватися карткою за “пакунок малюка”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.