На Вінниччині затримали ворожого агента, який шпигував за «центром прийняття рішень»

11:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

Служба безпеки України знешкодила «легендовану» групу агентів фсб, які шпигували за «центрами прийняття рішень» у трьох регіонах України. Зокрема на Вінниччині затримали місцевого мешканця, який намагався визначити координати Штабу командування Повітряних Сил ЗСУ та підрозділів Національної гвардії.

Як повідомляє Управління СБ України у Вінницькій області, ворожий агент робив фото- та відеозйомку українських об’єктів. Також – прилеглої місцевості з вікон магазинів та інших неподалік розташованих будівель.

 

Що стосується інших регіонів, то у Дніпропетровській області викрили агента фсб із позивним «Грім». Зловмисник малював для окупантів схеми оборонних рубежів на території Кривого Рогу. Він визначав місця зберігання техніки та боєприпасів у місті.
Для збору розвідінформації діяв «за легендою» безробітного. Зокрема, періодично влаштовувався на підсобні роботи поблизу або на території критичних об’єктів. Крім цього, він мав ще одне завдання – отримання планів евакуації та схем будівель місцевих підрозділів Сил оборони, у тому числі СБУ.

 

В Одесі затримали учасника російської агентурної мережі, який вивідував паролі для пересування по території міста у комендантську годину та для проїзду блокпостів. Він намагався «в темну» використовувати своїх знайомих серед українських військових та правоохоронців. Також мав визначити GPS-координати військових об’єктів у районі обласного центру. Для цього об’їжджав місцевість та робив спеціальні позначки на електронних картах.

 

Зазначено, що за кожне виконане завдання російські агенти отримували від агресора до 550 доларів на власні картки. Сума залежала від терміновості і якості виконаної «роботи». Зв’язок із представником російської спецслужби його поплічники підтримували через месенджери.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Наразі затримані перебувають під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення.

Фото – зі сторінки правління СБ України у Вінницькій області