На Вінниччині за незаконне використання земель з пам`ятками археології судитимуть директора підприємства

19:07
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині судитимуть директора приватного підприємства, якого обвинувачують у незаконному використанні земельних ділянок історико-культурного призначення. Керівнику підприємства загрожує до чотирьох років обмеження волі або до двох років тюрми.

Як повідомляється на сайті Прокуратури Вінницької області, йдеться про ділянки загальною площею 7,2 га, які перебувають у комунальній власності Іллінецької міської ради.

Зазначається, що на зазначених земельних ділянках розташовані пам’ятки археології місцевого значення. А саме: поселення черняхівської культури II – IV ст. н. е. та слов’янське поселення VI – VII ст. н. е., які 1983 року рішенням Вінницької обласної ради народних депутатів занесені до Переліку пам’яток археології місцевого значення.

– Слідством установлено, що підприємець кілька років незаконно використовував земельні ділянки історико-культурного призначення, які, відповідно до ст. 150 Земельного кодексу України, належать до особливо цінних земель. Ділянки загальною площею 7,2 га, які перебувають у комунальній власності Іллінецької міської ради, керівник підприємства використовував для вирощування сільськогосподарських культур за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність або надання у користування (оренду) та за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки.

Внаслідок самовільного зайняття зазначених земельних ділянок територіальній громаді завдано шкоду на суму 108 тисяч гривень, – йдеться в повідомленні.

Відтак, Немирівська окружна прокуратура передала до суду обвинувальний акт стосовно директора приватного підприємства за  ч. 2 ст. 197-1 КК України (самовільне зайняття земельної ділянки, вчинене щодо земельних ділянок особливо цінних земель).

Підкреслюється, що у разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованого злочину перед судом, особі загрожує покарання у виді обмеження волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на строк до двох років.

Ілюстративне фото – shopper.approved

Читайте також: На Вінниччині судитимуть членів злочинної групи, які ошукали агрофірми на понад мільйон гривень

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.