На Вінниччині з понад двох тисяч смітників паспортизовані менше половини

15:07
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині з понад 2000 смітників паспортизовані лише близько 800 звалищ. Стихійні звалища не відповідають сучасним вимогам та можуть заподіювати шкоду довкіллю та здоров’ю людей.

Про це повідомляють в сюжеті телеканалу “ВІТА” з посиланням на екологів та Юрія Дубового, начальника Державної екологічної інспекції.

На стихійні звалища викидають побутове й будівельне сміття, медичні відходи, отруйні пестициди та агрохімікати, що може викликати негативний вплив як на природнє середовище, так і на життя.

Випаровування фільтрату може негативно вплинути на територію, де випаде дощ з цим фільтратом. Також забруднення підземних вод – ми не завжди можемо проконтролювати, якої якості ми воду п’ємо – зазначає Дубовий.

 

 

Так, наприклад, у селі Черемошне Тиврівського району стихійне сміттєзвалище з’явилось два роки тому. Як зазначають у сюжеті, смітник одразу біля села – справа рук самих жителів, що допустив сільський голова.

Все почалось з однієї ями і все відтягується й відтягується (далі – авт.) Просто зараз трава і погано видно, а сміття восени-зимою буде в селі – папірці, поліетилен і так далі – розповідає місцевий житель Володимир Сергієнко.

 

Так, Володимир Сергієнко неодноразово звертався до місцевої влади з вимогою припинити засмічення зелених територій. У відповідь отримав обіцянку на місці смітника зробити громадське пасовисько, однак коли саме – невідомо.

Біля села є й “офіційний” смітник, який мало чим відрізняється від стихійного. Однак добиратися до нього далі та незручно для місцевих.

Сам сільський голова у розмові з журналістами щодо “цивілізованого звалища” зазначає, що наразі через брак коштів не можна замовити проектну документацію для створення такого смітника.

Також нагадаємо й за ситуацію зі “сміттєвою дорогою” біля ставки Гітлера “Вервольф”, яку дещо прибрали після уваги журналістів до цього питання. Що робити, якщо ви стали свідком утворення стихійного сміттєзвалища, читайте ТУТ.

Читайте також: Сміттєва дорога до “Вервольфу”: як засмічують ставку Гітлера біля Вінниці, хто в цьому винен і що робити? ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.