На Вінниччині з початку місяця сталось 14 ДТП за участі пішоходів

8:25
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині  з початку місяця сталось 14 ДТП за участі пішоходів

Про це учора, 13 грудня, повідомили на сайті Національної поліції. За інформацією Управління превентивної діяльності поліції Вінниччини, у грудні 2021 року в дорожньо-транспортних пригодах постраждали 15 пішоходів.

Нагадуємо, що пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку. Якщо немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися по них неможливо, пішоходи можуть рухатися велосипедними доріжками, тримаючись правого боку, не утруднюючи рух на велосипедах, або в один ряд узбіччям, тримаючись якомога правіше, а у разі його [відсутності] по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів, йдеться у повідомленні.

У поліції також зазначають, що за межами населених пунктів пішоходи, які рухаються узбіччям чи краєм проїзної частини, повинні йти назустріч руху транспортних засобів. Натомість особи, які рухаються узбіччям чи краєм проїзної частини в кріслах колісних без двигуна, ведуть мотоцикл, мопед або велосипед, повинні пересуватися в напрямку руху транспортних засобів.

У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності — на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч, – нагадують у поліції.

Пішоходам забороняється:

– виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;
– раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід;
– допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;
– переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження.

Графіка – vn.npu.gov.ua
Ілюстративне фото – fogpusher.com

Читайте також: “Ситуаційний центр” опублікував відео ДТП з пішоходами на вулиці Київській

Читайте також: На Вінниччині протягом року в ДТП загинули 106 людей

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.