На Вінниччині вже понад десятиліття школярі майструють шпаківні. ВІДЕО

19:25
Автор: Vежа
Become a Patron!

Кожного року учні Грижинецької школи, що на Вінниччині, створюють годівниці для птахів під контролем директора та вчителя трудового навчання Юрія Могера. Щороку школярі майструють по 200 будиночків.

Про це розповідають в сюжеті “Суспільного”.

Зазначається, що при Грижинецькій школі з 2010 року діє учнівське лісництво, де за цей час школярі виготовили понад 1000 шпаківень.

В сюжеті розповідається, що спочатку вчитель трудового навчання Юрій Могера проводить інструктаж учням сьомого та дев’ятого класу, після чого вони беруться до виготовлення шпаківень. Дошки ж для будинків привозять лісівники:

Ми спостерігали, що в наших шпаківнях навіть жили білочки. В нас на території є білочки, тобто вони собі розгризали дірочку і селились. Були навіть маленькі білченята, – додає вчитель.

Учень дев’ятого класу, 14-річний Валентин Нижник, зробив вже близько 20 будиночків. Він розповідає, що головне – зробити так, щоб не було щілин та птахам не було холодно. А семикласник Максим Шаригін робить шпаківню вперше, саме тому його детально інструктує вчитель трудового навчання.

 

Після того, як шпаківні зроблені, діти їх везуть на лісову ділянку. Їх допомагає розвішувати помічник лісничого Гніванського лісництва Олександр Діденко. Він розповідає дітям, як правильно їх почепити. Сьогодні вдалось розмістити чотири шпаківні.

До березня, коли почнуть повертатись птахи, учні разом із вчителем планують виготовити та розвішати до 200 годівниць для птахів. Частину розташують у лісі, ще частину – на території школи.

Фото та відео – https://suspilne.media/

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.