На Вінниччині висадили яблуневий сад у пам’ять про льотчика Дмитра Шкарбуна. ФОТО

12:21
Автор: Vежа

На Вінниччині військовослужбовці висадили кілька десятків яблунь і встановили пам’ятний камінь у пам’ять про льотчика Дмитра Шкарбуна, який загинув у зоні АТО.

Про відкриття саду повідомили на фейсбук-сторінці Бригади транспортної авіації імені Героя України Дмитра Майбороди, що дислокується в Гавришівці.

 

Нагадаємо, що Дмитро Шкарбун загинув 14 липня 2014 року у Краснодонському районі Луганської області, разом із вінничанином Дмитром Майбородою. Військово-транспортний літак Ан-26(б/н 19), яким вони керували на висоті 6500 м, підбили керованою ракетою класу “повітря-повітря” з території Російської Федерації.

Чоловіки до останнього залишалися за штурвалом, що дозволило іншим членам екіпажу евакуюватися.

 

На території нашої бригади було відкрито яблуневий сад в пам’ять про заступника командира авіаційної ескадрильї з морально-психологічного забезпечення підполковника Дмитра Шкарбуна.

Військовослужбовцями нашої бригади, на чолі з командуванням частини, було посаджено декілька десятків яблунь та встановлено пам’ятний камінь із нагадуванням про приклад мужності і героїзму офіцера, що загинув під час російсько-української війни, повідомили у Бригаді транспортної авіації імені Героя України Дмитра Майбороди.

 

 

Шкарбун Дмитро Павлович

Шкарбун Дмитро Павлович (25 липня 1977 р.  – 14 липня 2014 р.) – заступник командира авіаційної ескадрильї з виховної роботи 456-ї гвардійської Волгоградської ордена Червоного Прапора бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України, військовий льотчик першого класу, гвардії підполковник (посмертно).

Фото – ukraine-memorial.org

14 липня 2014 року військово-транспортний літак АН-26 (борт №19), другим пілотом якого був гвардії майор Шкарбун, виконував бойове завдання з перевезення вантажів та десантування парашутним способом матеріально-технічних засобів в районі проведення антитерористичної операції. Близько 12:00 годин в районі міста Краснодон Луганської області на висоті 6500 метрів літак був підбитий керованою ракетою класу “повітря-повітря” з території Російської Федерації. В результаті ураження лівий двигун та електрообладнання літака відмовило, після чого АН-26 почав завалюватися на ліве крило з розворотом вліво. Командир екіпажу Дмитро Майборода наказав команді покинути літак, а сам з помічником Дмитром Шкарбуном, намагалися вирівняти траєкторію польоту та надати можливість команді безпечно покинути борт літака.  Майбороді та Шкарбуну не вдалося врятуватися, літак впав в районі села Давидо-Микільське Краснодонського району Луганської області, забравши з собою життя двох відважних та відданих пілотів, які до останнього залишалися за штурвалом, тим самим врятувавши життя п’ятьом членам екіпажу та військовослужбовцю, який супроводжував вантаж.

29 вересня 2014 року похований на Алеї Слави Центрального кладовища міста Вінниця.

17 квітня 2015 року гвардії майору Дмитру Шкарбуну присвоєно чергове військове звання підполковник (посмертно).

Указом Президента України № 838/2014 від 31 жовтня 2014 року, “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Фото – facebook.com/airtransportbrigade

Читайте також: Президент присвоїв почесне найменування 456-ій авіабригаді під Вінницею. ФОТО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.