Президент присвоїв почесне найменування 456-ій авіабригаді під Вінницею. ФОТО

11:52
Автор: Людмила Кліщук

Президент Володимир Зеленський присвоїв почесне найменування 456-й бригаді транспортної авіації Повітряних сил ЗСУ, що дислокується в Гавришівці.

Як повідомляє Veжа, указ президента озвучили сьогодні, 23 серпня, на Софійській площі в Києві під час церемонії урочистого підняття Державного Прапора України. Згодом указ №618/2019 з’явився і на офіційному сайті глави держави. 

«З метою відновлення історичних традицій національного війська щодо назв військових частин, зважаючи на зразкове виконання поставлених завдань, високі показники в бойовій підготовці, а також з нагоди 28-ї річниці незалежності України постановляю 456-й бригаді транспортної авіації почесне найменування “імені Дмитра Майбороди” та надалі іменувати її – 456 бригада транспортної авіації імені Дмитра Майбороди», – йдеться у документі.

Стрічку з назвою почесного найменування з рук президента отримав командир бригади полковник Андрій Сідаш.

«Дякую за службу», – сказав Зеленський комбригу при передачі реліквії.

Почесні найменування присвоєно також низці підрозділів Збройних сил, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України.

Дмитро Майборода

“14 липня 2014, під час другого за день вильоту в зону АТО, екіпаж Ан-26 мав десантувати парашутним способом воду й продукти в підрозділи Сухопутних військ, які були відрізані від основних сил і перебували в оточенні в Краснодонському районі Луганської області. На відстані приблизно 5 км від російського кордону на висоті 6500 метрів літак було атаковано, імовірно, керованою ракетою типу «повітря-повітря». Унаслідок влучання лівий двигун та електрообладнання відмовили. Командир екіпажу майор Майборода разом з помічником командира майором Дмитром Шкарбуном до останнього намагались утримати літак від зривання в штопор. Решті членів екіпажу було наказано залишити літак. Всього на борту було вісім осіб, вижили лише шестеро. Обидва пілоти загинули, ціною власного життя вони відвели літак від населеного пункту Давидо-Микільське. Члени екіпажу, зокрема бортрадист Сергій Олесюк понад добу виходили ворожим тилом, після чого були евакуйовані на підконтрольну Україні територію.

Вінничанин Дмитро Майборода та Дмитро Шкарбун загинули 14 липня 2014 року у Краснодонському районі Луганської області. Чоловіки до останнього керували літаком, що дозволило іншим членам екіпажу евакуюватися” – Вікіпедія.

Читайте також: Над Вінницею пролетіли винищувачі: відзначають День Повітряних сил. ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.