На Вінниччині відновлюють міжобласне сполучення вузькоколійкою “Гайворон — Рудниця”

15:16
Автор: Vежа
Become a Patron!

З 14 жовтня “Укрзалізниця” відновлює курсування міжобласного приміського поїзда №6273 “Гайворон — Рудниця”, маршрут якого пролягає вузькоколійною залізницею. 

Про це йдеться на Facebook-сторінці голови Вінницької обласної ради В’ячеслава Соколового та сторінці “Укрзалізниці”.

Відомо, що поїзд курсуватиме щоденно. Відправлення з Рудниці — о 04:05, прибуття до Гайворона — о 07:51. З Гайворона відправлення о 17:20, прибуття в Рудницю — о 21:03. Поїзд робитиме зупинки на станціях: Передбужжя, Жданове, Лугова, Осіївка, Устя, Киріївка, Бершадь, Яланець-1, Яланець-2, П’ятківка, Дохно, Куренівка, Щербакове та Нефар.

За повідомленням голови обласної ради, рух потягу у даному напрямку було скасовано у березні 2020 року в рамках карантинних заходів. Однак, після пом’якшення карантину, його так і не відновили. За словами Вячеслава Соколового, ситуація ускладнювалась ще й тим, що автотранспортне сполучення у даному напрямку відсутнє.

Фактично, чимало наших земляків через це втратило роботу. Відсутність цього потягу найбільш боляче вдарило по соціально-незахищеним верствам населення, оскільки це є найдешевший за ціною та найдоступніший вид транспорту, — йдеться в дописі Вячеслава Соколового.

Зазначається, що депутати обласної ради направили звернення до Кабміну щодо відновлення цього приміського сполучення.

Голова облради додає, що було важливо зберегти це легендарне залізничне сполучення також ще й тому, що вузькоколійна залізниця (ширина колії 750 мм) — це об’єкт історико-культурного надбання Вінниччини.

Як додають в “Укрзалізниці”, прокладено вузькоклійку було на початку ХХ століття як частину величезної системи вузькоколійних доріг. Раніше вузькоколійна гілка також проходила від Рудниці в Молдову.

Відновлення сполучення на цьому напрямку сприятиме розвитку туристичних потоків. Так, біля Гайворона, у селі Соломія, є неймовірний Водяний млин, а в самому Гайвороні є прекрасний міський пляж та краєзнавчий музей, — зазначається в дописі “Укрзалізниці”.

Фото – з Facebook-сторінок Вячеслава Соколового та “Укрзалізниці”