На Вінниччині уповільнюється розповсюдження гепатиту “А”

9:10
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині уповільнюється розповсюдження гепатиту “А”. Разом з тим, у Вінниці продовжують дистанційну форму навчання ще на тиждень. Також поки масові заходи та ярмарки залишаються під забороною. 

Як повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація з посиланням на позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

До вечора 5 листопада був зареєстрований лише один (ймовірно, новий – авт.) випадок захворювання.

Наразі на лікуванні в медзакладах області перебуває 54 пацієнти, решта – вдома. Загалом виписали вже 128 людей. Усіх захворілих продовжують лікувати.

За словами очільниці Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Валентини Зайцевої, джерело інфікування втрачає свої властивості.

Ймовірно, інфекція виникла саме у місті Вінниця, тому що усі захворілі жителі громад бували в обласному центрі. Фахівці продовжують досліджувати вогнища хвороб, вакцинувати за бажанням людей, які контактували з інфікованими, а також медичних працівників (…), – каже Перша заступниця начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна.

Зазначено, що відбувається обстеження на антитіла працівників торгівлі на ринках і павільйонах. Також здійснили позачергові обстеження усіх суб’єктів господарювання, де були зареєстровані хворі на гепатит “А”.

Крім цього, у висновку засідання прийняли рішення про подальше проведення заходів для запобігання поширенню вірусу. Зокрема, посилили відомчий та лабораторний контроль за якістю питної води, що постачається населенню. Надалі забезпечуватимуть контроль за дотриманням вимог санітарно-гігієнічних та протиепідемічних правил торгівлі на ринках.

Триватимуть також позачергові перевірки об’єктів підвищеного епідризику та позачергові медичні обстеження персоналу таких об’єктів. Містян закликають і дотримуватись правил особистої гігієни.

Ілюстрація – www.centrmed.com, фото – зі сторінки Вінницької ОВА у Facebook

Читайте також: МОЗ попереджає про фейкові повідомлення про спалахи гепатиту А в областях та впровадження через це карантину

Читайте також: Заборона масових заходів та дезінфекція криниць: у Вінниці посилили заходи для боротьби з гепатитом “А”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.