На Вінниччині тестуватимуть систему інформування про надзвичайні ситуації за допомогою операторів мобільного зв’язку

18:47
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

З 15 червня у Вінницькій та Полтавській областях розпочнеться тестування нової системи оперативного інформування населення про надзвичайні ситуації за допомогою операторів мобільного зв’язку “Київстар”, “Vodafone” та “lifecell”. Абонентам можуть надходити сповіщення про тестування, однак ніяких додаткових дій робити не потрібно.

Про це повідомили на сайті ДСНС України.

Зазначається, що наразі ДСНС надсилатиме лише тестові інформаційні повідомлення на мобільні телефони такого змісту: “ДСНС України. Тестування системи інформування населення”.

Нова система оповіщення працюватиме завдяки технології Cell Broadcast, яка має значні переваги над SMS-інформуванням: швидше отримання сповіщень, гнучкість у виборі локацій для інформування, наявність звукового сигналу навіть якщо звук на смартфоні абонента вимкнено.

Cell Broadcast — функція мережі GSM, що дозволяє мобільному оператору передавати різноманітну інформацію, що може одночасно бути відображена на дисплеї мобільного телефону великої кількості користувачів. Найчастіше вона використовується для загальнонаціонального або загальноміського оповіщення, зведень погоди, масових повідомлень про небезпеку або інші надзвичайні події (джерело).

Так можуть виглядати сповіщення

Розгортання системи оповіщення з використанням технології Cell broadcast ДСНС України спільно з мобільними операторами розпочали вводити ще наприкінці минулого місяця.

Екстрене оповіщення за допомогою технології Cell broadcast необхідне задля оперативного інформування населення щодо можливої загрози виникнення надзвичайних ситуацій або інших небезпечних подій. Також в повідомленні може міститись інформація не лише про загрозу, але й про послідовність дій у випадку надзвичайної ситуації.

Протягом періоду тестувань на екрані телефону абонентів мобільних операторів “Київстар”, “Vodafone”, “lifecell” можуть з’являтися повідомлення над усіма програмами або заблокованим екраном, яке супроводжуватиметься гучним сигналом. Тестування не потребуватиме додаткових дій абонента, однак в ДСНС зазначають, що не потрібно лякатись таких сповіщень.

Фото – https://www.facebook.com/MNS.GOV.UA/ та https://www.unian.ua/

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.