На Вінниччині суд визнав недійсними договори на закупівлю парт та стільців на суму 338 тисяч гривень

13:58
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині господарський суд визнав недійсними договори на закупівлю шкільних меблів на суму 338 тисяч гривень. Шкільні парти та стільці, зокрема, хотіли закупити за завищеними цінами.

Як повідомляється на сайті ГУНП у Вінницькій області, відповідне рішення ухвалив Господарський суд Вінницької області за позовом Могилів-Подільської окружної прокуратури.

– Прокуратура встановила, що у 2018 році відділ освіти одного з районів Вінницької області здійснив закупівлю шкільних парт та стільців для закладів освіти у фізичних осіб-підприємців з порушенням процедури, передбаченої Законом, шляхом поділу предмета закупівлі на частини, за завищеною ціною.

Крім того, закуплені за бюджетні кошти шкільні меблі не відповідали установленим стандартами Нової Української школи, – зазначається в повідомленні.

Вказано, що наразі рішення суду реально виконано. До місцевого бюджету повернуто 338 тисяч гривень, які будуть використані для освітніх цілей відповідно до вимог чинного законодавства.

Зазначено, що загалом у 2021 році на захист інтересів держави у сфері охорони дитинства прокурори Вінницької обласної та окружних прокуратур пред’явили 43 позови на суму 7,5 мільйона гривень. Задовольнили 19 позовів на суму 22 мільйони гривень з урахуванням позовів минулих років, 6 проваджень судами області закрито у зв’язку з добровільним виконанням відповідачами вимог прокурора.

Ілюстративне фото – Getty Images. MacDougal