На Вінниччині стався конфлікт між вірянами УПЦ МП та ПЦУ через храм

18:36
Автор: Vежа
Become a Patron!

В селі Бахтин Вінницької області в четвер, 18 листопада, стався конфлікт між представниками УПЦ МП та ПЦУ через храм, яким громада не користується вже кілька років. В ситуацію втрутилися правоохоронці, відтак силового розвитку події не відбулося. Водночас, представники УПЦ МП звинувачують поліцейських та вірян ПЦУ у провокації. 

Як зазначено в повідомленні ресурсу “RISU” з посиланням на “Релігійну правду”, йдеться про храм, який вже кілька років зачинений через те, що самі ж представники УПЦ МП “опечатали”. Наразі мешканці громади чекають на рішення Господарського суду міста Вінниці, однак представники УПЦ МП вирішили все одно потрапити до храму.

За повідомленням, історія конфлікту триває ще з 2019 року. Тоді на релігійних зборах 110 парафіян проголосували за приєднання до ПЦУ. Після того, як більшість вірян вирішила бути в ПЦУ, громада подала документи на реєстрацію. І от вже понад 2,5 роки на неї чекають.

Зазначається, що з тих пір тривають судові процеси. Представники УПЦ МП не хочуть віддавати майно і храм, попри те, що більшість вірян підтримали перехід. Проти приєднання до ПЦУ виступили лише 23 людини. За повідомленням, після переходу громади до ПЦУ, представники УПЦ МП опечатали храм, “щоб ніхто в ньому не міг служити Літургії”. Громада ПЦУ вже третій рік змушена молитись в пристосованому приміщенні. Храмом же не користуються, хоча і мають ключі.

За словами місцевого священника ПЦУ отця Олександра, який сам перейшов до української церкви після отримання Україною Томосу, віряни пропонували представникам УПЦ МП здійснювати в храмі почергове богослужіння. Однак, їхні опоненти від такого вирішення ситуації відмовились.

Вони не хочуть миру. Я їм казав, давайте по черзі, бо храм розвалюється. Ні, бо ви „раскольники“”, — ділиться священник ПЦУ позицією представників УПЦ МП. — Парадокс полягає в тому, що два роки тому представники УПЦ МП храм самі ж опечатали. Через два роки нічого не змінилось у документах, і вони тепер вирішили увірватись у храм, який самі ж опечатали, а храм називають “їхнім”.

Він додав, що представники УПЦ МП не тільки не показали рішення суду, але навіть звинувачували поліцію, і вона була змушена їх втихомирювати. Зараз в ПЦУ чекають рішення Господарського суду. Сподіваються, що його ухвалять через місяць, до Нового року.

Водночас, на ресурсі УПЦ МП вказується протилежна інформація. Відповідно до публікації, нібито “представники поліції разом з прихильниками ПЦУ влаштували провокацію та не пустили у власний храм віруючих УПЦ”.

Фото – religionpravda.com.ua