На Вінниччині стало більше оленів та кабанів

10:57
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

В лісомисливських угіддях Вінниччини нещодавно завершили підрахунок диких звірів. Виявилося, що у 2020 році їх, залежно від виду, побільшало на 10-25 відсотків.

Про це повідомляється в сюжеті “Суспільне.Вінниця” з посиланням на слова очільника обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Бондара.

Він розповів, що раніше на Вінниччині був 101 зубр, а нині – 107; оленя благородного було 220, а зараз – 240; плямистого – 770; козулі – 8,8 тисячі; поголів’я кабана – було 1,4 тисячі, а стало 1,7 тисячі.

У сюжеті розповідається, що обрахунок диких тварин починають із визначення ділянки та плану дій. Далі розпочинається “прогін”: частина працівників лісгоспу з різних боків женуть звірину в одному напрямку, а інші лісівники – рахують.

 

 

Мисливствознавець Гайсинського лісгоспу Сергій Злепко каже, що такий метод є найбільш дієвим. Однак, зазначають в сюжеті, коли є сніг, лісівники рахують тварин ще й по слідах, адже в кожного виду вони своєрідні.

Як ідеться в сюжеті, в Гайсинському лісгоспі тварин рахували близько двох тижнів. До обліку взяли 60-70 відсотків площі, що становить понад 10 тисяч гектарів.

 

 

Директор Гайсинського лісгоспу Микола Лащенко каже, що до обрахунку залучили пів сотні працівників. Розповідає, що цьогоріч на обліку є 38 диких кабанів,  298 козуль, 28 оленів, 38 лисиць, 38 борсуків. Також додатково у вольєрному господарстві є ще 42 лані та дев’ять свиней.

За отриманими підрахунками, розповів журналістам “Суспільного” Микола Лащенко, лісівники вирішуватимуть, що робити зі звіриною далі: кого переселятимуть на інші ділянки, на кого видаватимуть ліцензію на наступний сезон полювання, а яких тварин треба докупити.

Анатолій Бондар додає, що чисельність дичини в Україні порівняно з європейськими країнами низька: “Там добувають стільки звірів, скільки в нас числиться в Україні. Але там є культура, там ніколи не буде добута самка. Тільки чітко визначені види – для збереження поголів’я, збереження стада”.

 

 

Окрім того, як повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства, з настанням холодів лісівники Вінниччини посилюють свою увагу до лісової фауни. Окрім регулярної збалансованої підгодівлі, лісівники прогортають дороги, щоб копитним тваринам було легше пересуватися лісом.

 

 

Пояснюється, що саме зараз, коли на снігу утворилась крижана кірка, ця робота є надважливою, адже так тварин рятують від “лісової ожеледиці”.

– Через чергування більш теплих та холодних температур на сніговому покриві утворюється досить міцний льодяний шар, який запросто витримує вагу дорослої людини. А от для таких лісових мешканців, як козулі, олені, він є досить небезпечним. Їхні тонкі ніжки гострими копитами провалюються у цій кірці, обсікаються, – йдеться у повідомленні управління.

Зазначено, що якщо тварина потрапляє в пастку, то витрачає багато енергії та зусиль для того, щоб вибратися. Також тварини загалом витрачають багато сил для пересування глибоким снігом. “Виснажена тварина стає легкою здобиччю для хижаків. Вони ж, до речі, по такому крижаному склі пересуваються вільно” – додають в управлінні.

 

 

Тож лісівники прогортають під’їзди до підгодівельних майданчиків, годівниць, солонців. Для розгорнення снігу використовують власну техніку лісгоспу (трактори), вдосконалену спеціальним трикутником для руйнування крижаної кірки.

Як ідеться у повідомленні, лісівники державного підприємства «Тульчинське лісомисливське господарство» впродовж цих днів прогорнули близько 11 кілометрів лісових доріг та під’їздів до годівниць.

У дописі зазначено, що на фото у дописі можна побачити свіжі сліди кабана на щойно розчищеній дорозі.

Мисливствознавець Тульчинського ЛМГ Олександр Німий розповів, що в морозні дні тварин посилено підгодовують.

– Додаткові калорії забезпечать тваринам енергію, щоб пережити холод, привести навесні здорове потомство, стримують тварин від міграції, – розповів фахівець.

Читайте також: Не бояться авто та полюють на котів: на вінницьких вулицях помітили лисиць. ВІДЕО

Читайте також: Зубриху з Вінниччини перевезли на Буковину для поповнення популяції тварин. ВІДЕО

Читайте також: Понад 45 тисяч зайців і два десятки лісових котів: на Вінниччині порахували лісових тварин

Читайте також: Кудлаті, вусаті та слизькі: скільки коштує догляд за різними домашніми улюбленцями

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.