× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині – сезонний брак донорів: лікарі закликають здавати кров за винагороду

19:36
Автор: Сергій Стриж

Вінницька обласна станція переливання крові потерпає від нестачі донорів. Ситуація повторюється щорічно, в літню пору року, і в січні, після бурхливих новорічно-різдвяних свят. При щоденній гострій потребі у 50 донорів, з червня по вересень, сюди приходять здати рідину життя лише 30 небайдужих вінничан.

– До відбору крові ми залучаємо, зазвичай, молодих людей, віком від 18 до 40 років, переважно студентів. Але на літо вони їдуть на канікули, не студенти прямують з міста на відпочинок. Відтак, число потенційних здавачів крові скорочується на 30-35%, – розповідає головний лікар Вінницької обласної станції переливання крові Оксана Банах. – Потреба у крові і її компонентах у лікувальних закладів Вінниччини є постійно. Буває, що їх потрібно менше, видаємо за добу 30 доз. А  бувають дні, коли і 100 доз видаємо, наші автомобілі ледь встигають їх розвозити. Також забезпечуємо безкоштовно учасників АТО, які лікуються у Вінниці на базі Військово-медичного клінічного центру.

Під час «п’яного» січня, пояснює Оксана Банах, Обласна станція переливання крові відфільтровує бажаючих здати кров за її показниками, які змінюються в наслідок надмірного вживання жирної їжі, алкоголю. В звичайні місяці щоденно відмовляють 10-14% потенційних донорів, так як ці люди мають певні протипоказання за станом здоров’я чи з інших причин. Аби добрати необхідну кількість дорогоцінної рідини життя Їх хтось має замінити. Буває, що приходить багато бажаючих здавати  якусь певну групу крові, а Станції її стільки в цей день не потрібно. Людям відмовляють, бо еритроцити мають обмежений термін життя і тримати кров довго недоцільно. Але дані про цих людей обов’язково заносять в резерв і при потребі запрошують до здачі.

Читайте також: Вінничани вимагають краще дбати про донорів крові: просять збільшити грошову компенсацію

За рік через маніпуляційні кабінети Вінницької обласної станції переливання крові проходять 14 тисяч небайдужих вінничан, які тут здають кров. 40% з них – постійні «клієнти» Станції, які здали не одну тонну животворної рідини.

14 червня у всьому світі відзначається Міжнародний  день донора. Про те, наскільки важливим донорство є для суспільства годі й говорити. Тисячі врятованих життів в мирний і військовий час – це заслуга донорів, і замінити їх нічим. Не можна купити в аптечній мережі, або десь іще штучні еритроцити, тромбоцити та плазму.

Тому лікарі Вінницької обласної станції переливання крові змушені в котре звертатися  до небайдужих людей:

Приходьте до Вінницької обласної станції переливання крові за адресою: вул. Пирогова 48, до реєстратури. Номера телефонів для довідки (0432)67-19-59, (0432)67-15-39, при собі обов’язково майте паспорт. Кров ви можете здати з 8-00 до 14- 30. Вас ретельно оглянуть, зроблять всі необхідні лабораторні обстеження, визначать вид донації та дозу здаваної крові, нагодують сніданком, а після здачі крові ви отримаєте довідку про два вихідні дні. А ще вам компенсують вартість обіду у розмірі 90 гривень. На вашу допомогу чекають ті, хто потрапив у біду!

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.