На Вінниччині СБУ розсекретила справи репресованих вінничан

12:31
Автор: Vежа
Become a Patron!

Співробітники архіву СБУ у Вінницькій області надали доступ науковцям до секретних матеріалів періоду комуністичного тоталітаризму. Відтак, невдовзі у вільний доступ вперше потраплять анкети, протоколи допитів, вироки, фотокартки та опитування свідків тих подій. 

Як йдеться на Facebook-сторінці Управління СБУ у Вінницькій області, наразі триває підготовка шостого тому видання “Реабілітовані історією. Вінницька область”. В рамках проєкту науковці планують дослідити понад 1 000 архівних кримінальних справ, які стосуються репресованих осіб у першій половині ХХ століття тоталітарним режимом СРСР.

До видання увійдуть раніше засекречені матеріали кримінальних справ, за якими було засуджено патріотів України, у тому числі вояків УПА та членів ОУН. Зазначається, що в межах проєкту науковці планують відновити історичну справедливість. Архівні матеріали на репресованих громадян, які не реабілітовані, але мають на це право, будуть подані до Обласної комісії з реабілітації для визнання їх реабілітованими чи потерпілими від репресій.

 

Фото – з Facebook-сторінки УСБУ у Вінницькій області