На Вінниччині рятувальники радять громадянам не використовувати піротехніку під час свят

13:50
Автор: Vежа
Become a Patron!

Рятувальники Вінниччини нагадують громадянам про правила пожежної безпеки та заборону продажу піротехнічних виробів неповнолітнім, а також розповіли про можливі наслідки необережного використання салютів. Дорослим теж рекомендують утриматись від використання піротехніки – з поваги до людей, які брали участь в бойових діях на Донбасі. 

Про правила пожежної безпеки

Як йдеться на сайті ГУ ДСНС у Вінницькій області, статистика свідчить про те, що у період новорічних та Різдвяних свят значно зростає кількість пожеж, спричинених неправильною експлуатацією піротехнічних виробів та електрогірлянд низької якості, або ж взагалі несертифікованих.

З метою інформування громадян про те, як запобігти нещасним випадкам та не зіпсувати новорічний настрій, фахівці ДСНС нагадують основні правила встановлення головного новорічного атрибута — прикрашеної ялинки.

Ялинку необхідно встановлювати лише на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися до стін і стелі, а також були на безпечній відстані від електроприладів. На ялинку забороняється встановлювати свічки, бенгальські вогні та прикрашати її легкозаймистими матеріалами.

Про піротехніку

Зазначається, що піротехнічні засоби купувати необхідно лише сертифіковані, перевіривши упаковку на відсутність дефектів. Також, в умовах війни на Донбасі, рятувальники рекомендують не використовувати хлопавки чи салюти. З поваги до людей, які брали участь в бойових діях.

Також на Facebook-сторінці ГУ ДСНС у Вінницькій області було опубліковано відео, в якому голова піротехнічного відділу ГУ ДСНС у Вінницькій області Дмитро Рачик розповідає про можливі наслідки використання піротехніки.

Феєрверки, петарди та салюти небезпечні тим, що містять в собі порохові заряди. Громадяни порушують правила їх використання, отримують термічні опіки, травми рук та ніг. Якщо петарда, феєрверк або салют не спрацювали, ні в якому разі не дозволяється до нього наближатись, підбирати його в руки, передавати його іншим, а також його підпалювати. Ні в якому разі не можна надавати по них механічних ушкоджень, ставити їх біля нагрівальних приладів та використовувати їх після закінчення в них терміну дії. Також їх потрібно купувати тільки в магазинах, які мають на це спеціальну ліцензію на продаж. Заборонено продаж піротехнічних засобів дітям, які не досягли 18 років. Перед використанням піротехнічного засобу потрібно спочатку прочитати інструкцію для використання, – каже Дмитро Рачик.

Також надзвичайники закликають батьків, вчителів, працівників торгівлі та всіх небайдужих громадян нагадати дітям про заборону використання піротехнічних виробів. А також попередити їх, до яких трагічних та небезпечних наслідків може призвести їх використання.

Про заборони на використання піротехніки у Вінниці

Нагадаємо, ще в лютому цього року Вінницька міськрада затвердила оновлені Правила дотримання тиші, які діють на території громади.

Зокрема, у Вінниці забороняється:

 У нічний час (з 22 до 8 години) гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, інше використання піротехнічних виробів з перевищенням рівня шуму встановленого санітарними нормами.

– Використання піротехнічних виробів на прилеглих територіях закладів ресторанного господарства (ресторани, бари, кафе) розташованих в житлових будинках.

– Реалізацію побутових піротехнічних виробів особам віком до 18 років.

 Продаж піротехнічних виробів побутового призначення суб’єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, а також громадянами:
– на ринках, з рук, в об’єктах дрібно роздрібної торговельної мережі тощо, крім спеціалізованих об’єктів торгівлі та спеціалізованих відділів (секцій) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів, приміщення яких обладнані згідно з вимогами охорони праці та здоров’я, пожежної безпеки, санітарних та інших норм і правил;
– без сертифікатів відповідності державної системи сертифікації або свідоцтв про визнання та інструкцій з їх застосування (експлуатації);

 Використання піротехнічних виробів, які створюють ефекти на висоті та/або шумові ефекти, ближче 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, закладів освіти, будинків престарілих та інших громадських споруд і житлових будинків; кидати приведені в дію піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів домів та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно.

В грудні стало відомо, що в місті формують робочу групу, яка моніторитиме дотримання заборон на використання піротехнічних засобів. Інспектори Муніципальної варти спільно з правоохоронцями та працівниками департаменту адміністративних послуг розпочали моніторинг з 18 грудня, а триватиме він до 14 січня.

Ілюстративне фото – radiosvoboda.org, відео – з YouTube-каналу та Facebook-сторінки ГУ ДСНС у Вінницькій області