На Вінниччині розробили три напрямки майбутнього міжнародного транспортного коридору до Молдови

7:49
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині визначились з місцем, де будуватимуть майбутній міст між Україною та Молдовою. Також розглядають декілька напрямків маршрутів, по яких може пролягти міжнародний транспортний коридор.

Нещодавно у Ямполі відбулась нарада керівництва області щодо питання будівництва дороги міжнародного значення «Київ – Кишинів», що проходитиме через Вінниччину, повідомляють на сайті Вінницької обласної ради. 

Раніше Ямпільська районна рада виділила 200 тисяч гривень та замовила у «Державного автотранспортного науково-дослідного і проектного інституту» техніко-економічне обґрунтування будівництва мосту між двома країнами. Зокрема, експерти визначили оптимальне місце розташування майбутньої споруди. Нарада керівників області та громади відбулась саме на цій локації. Також вони побували на паромній переправі «Ямпіль – Косеуць», якою нині відбувається переміщення автотранспорту та людей із території України на територію Молдови.

На сьогодні дорожники розглядають три напрямки, по яких може пролягти міжнародний транспортний коридор. Один – з моделюванням транспортних потоків із Вінниці (через Сутиски, Тиврів, Шпиків) та два – з Немирова (або через Сокілець та Шпиків, або через Брацлав та Тульчин). Усі три маршрути пролягають через Томашпільську громаду. Її голова Валерій Немировський каже, що громада вже не один рік мріє про цю дорогу, адже із її появою з’являться і нові можливості.

–  Для нашої громади найвдаліший варіант такий: легкові автомобілі пустити через Томашпіль, адже у нас вже непогана дорога, а в майбутньому ми плануємо зробити її ще кращою. Вантажний транспорт – в об’їзд, поблизу села Яришівка. На цьому відрізку є ширина узбіч, яка дасть змогу збудувати інфраструктуру, там можна буде, наприклад, заправку розмістити. Далі – по руху в бік Ямполя біля села Гнатків. Так ця дорога проляже практично через увесь колишній Томашпільський район. Що ця магістраль дасть нашій громаді? Дасть життя – наповнення бюджету, робочі місця, – сказав Валерій Немировський.

Масштабний проєкт буде втілено за кошти Державного бюджету, однак, якщо автомагістраль «Київ – Кишинів» пролягатиме по комунальних дорогах громад Вінниччини, то на їх ремонт залучатимуться кошти місцевих та обласного бюджетів.

 

Нагадаємо, що 12 січня до України завітала очільниця Молдови Майя Санду. Вона зустрілась з Президентом України Володимиром Зеленським. На зустрічі очільники держав обговорили, зокрема, можливість побудови мосту через Дністер. Це дасть можливість скоротити подорож між столицями держав до 5 годин.

Читайте також: «Амбітна ідея»: можливість будівництва мосту через Дністер обговорили Президенти України та Молдови

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.