На Вінниччині розікрали 10 тонн металу із залізничної колії

10:47
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

На Вінниччині розікрали 10 тонн металу з верхньої будови залізничної колії: самі колії, болти, накладки тощо. Збитки становлять майже 340 тисяч гривень.

Про це повідомили на сайті “Укрзалізниці” зазначивши, що таке розкрадання становить загрозу безпеці руху поїздів. Як відомо, крадіжка сталася на дільниці Калинівка Турбів 23 грудня 2020 року. Через несанкціоноване втручання там зникло 232 м залізничної нитки типу 2А, 198 металевих підкладок 2А, 594 металевих костилів, 16 металевих накладок і 32 болти в зборі. Повідомляється, що загальна вага розкраденого становить 10 тонн.

Через розкрадання елементів верхньої будови колії сторонніми особами лише у грудні 2020 р. регіональна філія “Південно-Західна залізниця” зазнала збитків майже на 340 тисяч гривень, – йдеться у повідомленні

Як відомо, у ході проведення оперативно-розшукових заходів залізничники Козятинського загону воєнізованої охорони регіональної філії спільно з поліцією України отримали інформацію про те, що викрадені залізничні нитки (колії) можуть бути реалізовані та перебувають за адресою: вул. Грушевського, 19 (м. Калинівка Вінницької області). Там розташована станція Калинівка-1 регіональної філії “Південно-Західна залізниця” АТ “Укрзалізниця”.

– При перевірці бази рейок виявлено не було, але було виявлено вагон, завантажений металолом (відправник – фірма “Вайтлес” м. Біла Церква), – повідомили в “Укрзалізниці”. – Попередньо виникли підозри, що рейки та деталі верхньої будови колії розміщуються на дні вагона. 30 грудня 2020 року слідчі Калинівського райвідділу поліції отримали ухвалу суду щодо обшуку вагона. 5 січня 2021 р. силами залізничників, у присутності поліції, почали вивантажувати вагон для обшуку. Під листами металу вже виявлено накладки. 

В “Укрзалізниці” наголошують, що крадіжки та демонтування верхньої будови колії дедалі частіше здійснюють організовані групи. Зазначається, що такі дії призводять до збоїв у русі поїздів, загрожують безпечному перевізному процесу і завдають значних матеріальних збитків не лише через потребу у відновленні колій, а й через прострочення часу доставки вантажів.

Ілюстративне фото – visnyk.lutsk.ua

Читайте також: Правоохоронці викрили міжрегіональну групу викрадачів ікон

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.