На Вінниччині почали облавні полювання на лисів: кажуть, тварин стало надто багато. ФОТО

10:43
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

У Тиврівському районі, що на Вінниччині, мисливці знищили десять лисів з метою очищення території від потенційно небезпечних тварин.

Як ідеться у повідомлення, відстріл хижаків влаштували “Віноблагроліс” разом з працівниками Українського товариства мисливців та рибалок через скарги голови Яришівської сільської ради. Очільниця села скаржилася на лисиць, які завдають збитків домашньому господарству селян. Зокрема, одного разу в селі зафіксували напад лисиці на козу, а також неодноразово помічали хижаків на шкільному та дитячому майданчиках.

У повідомленні пишуть, що відстріл лисів вчинювали відповідно до законодавства члени товариства мисливців та рибалок, про це були попередженні дільничний інспектор та селяни. До цих заходів залучили й ветеринара, який після відстрілу перевірив хижаків на хвороби, зокрема на збудники сказу.

Щоб вигнати лисів за межі населеного пункту, мисливці задіяли три гончих собаки. Очільник служби єгерської охорони “Віноблагроліс” Василь Вівсяний каже, що цього року спостерігається дуже великий приплід лисів, і такий відстріл – це захід регулювання чисельності хижих звірів, які “становлять загрозу і є носіями важких хвороб не тільки для свійських тварин, але й для людей”.

– Мисливці влучно стріляли, собаки свою роботу теж прекрасно зробили, – розповідає Василь Вівсяний. – Десять лисиць знищили. Одна, на жаль, втекла. Загалом, це позитивний результат. Знищення хижаків згідно чинного законодавства – наша робота і належить до компетенції штатних працівників єгерської служби. Але сам єгер не може цього зробити, оскільки згідно чинного законодавства він обслуговує до 10 тисяч гектарів угідь.

Пан Василь також зазначає, що чисельність лисів має бути одна-дві особини на тисячу гектарів.

– А тут ми лише в одному місці знищили десять хижаків. Тому і формуємо мисливські бригади, щоб реагувати на ситуацію і регулювати чисельність цих тварин, щоб їх щільність не перевищувала дві особини на тисячу гектарів.

У повідомленні також йдеться, що такий відстріл “проводиться фактично на громадських засадах та особистій ініціативі мисливців”, адже набої та пальне для виїздів та територію мисливці сплачують самостійно. Кажуть, що змінити ситуацію можуть зміни в законодавстві стосовно забезпечення контролю регулювання чисельності хижих тварин.

Крім лисів, протягом останніх років на території Вінницької області зафіксовано збільшення кількості вовків, а також нехарактерних для нашого краю звірів — шакалів. Популяція останніх зазвичай поширена на територіях з більш теплим кліматом, тому появу хижаків пов’язують зі зміною клімату на Поділлі.

На сайті вінницької облдержадміністрації повідомляють, що у вересні на Вінниччині стартувала кампанія із пероральної вакцинації від сказу диких м’ясоїдних тварин. Також у повідомленні зазначають, що з початку 2019 року користувачами мисливських угідь Вінницького ОУЛМГ добуто 6 вовків, 309 лисиць, 633 бродячих собаки, 143 коти.

Фото в тексті: “Віноблагроліс”

Головне фото: zahid.net

Читайте також: Домашні «хижаки»: як у вінничанки живуть вдома лисиці, змії, гекони та тхори. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.