-
07 Листопада/ 10:52
Vinnytsia
Публікація07.11.1910:52
На Вінниччині підсвітили головний корпус палацу Потоцьких. ФОТО
На один з трьох корпусів палацу Потоцьких, що у Тульчині, встановили фасадну підсвітку. На це витратили 55 тисяч гривень.
Фото того, як виглядає фасад 250-річної споруди вночі, опублікувало видання “depo.Вінниця”, зазначивши, що “це одне з перших оновлень пам’ятки архітектури”. Вочевидь тому, що попереду – реконструкція території маєтку, а також те, що в Палаці Потоцьких планують створити готель.
Підсвітку облаштували на головному корпусі Палацу Потоцьких по вулиці Незалежності, 10. Відповідно до тендерної документації, на монтаж освітлення витратили 55 тисяч гривень.
Зазначимо також, що замовником послуги вказане Тульчинське училище культури, яке наразі розташовується у Палаці.
Нагадаємо, що територію маєтку також почали оновлювати, на що передбачено понад 32 мільйони гривень (завдяки тендеру вдалося зекономити близько 6 мільйонів). Зокрема до кінця наступного року там з’являться зони відпочинку, побільшає дерев та кущів, а також встановлять сміттєві урни та сітілайти. До речі, фінансує проект Фонд регіонального розвитку. Детальніше про це – ТУТ.
Крім того частину Палацу Потоцьких планують здати в оренду під готель на 49 років. Як зазначається у проекті рішення Вінницької обласної ради, йдеться про західний корпус комплексу палацу Потоцьких, що наразі рахується на балансі Тульчинського коледжу культури. Детальніше про це – ТУТ.
Палац Потоцьких – пам’ятка архітектури у Тульчині в стилі класицизм 2-ї половини 18 століття. Палац почали будувати 1782 року за проектом французького архітектора Лакруа на замовлення представників родини Потоцьких. Спочатку Потоцькі проживали у так званому Старому палаці, побудованому 1757 році. Після переїзду на Правобережну Україну вони власне і розбудували свою резиденцію в Тульчині. Під час Української революції 1917-1921 в палаці діяла лічниця вояків УГА, хворих на тиф.
Старий палац — головне приміщення ансамблю, на 2 поверхи. Фасад палацу на парадний двір (курдонер) має відкриту лоджію в 10 колон іонійського ордеру. Будівля мала сполучення з бічними флігелями через заокруглені галереї, одна з яких (ліворуч) зруйнована до підмурків. Великий за розмірами ансамбль за поземним планом нагадував літеру П, відкриту на місто. Трохи краще збережений Флігель праворуч має наскрізну арку (подібна у флігеля ліворуч закладена.) Наскрізні арки прикрашені трикутними фронтонами, в тимпанах яких горельєфи з військовими атрибутами.
Первісне розпланування в палаці — анфіладою. Склепіння — пласкі. Палац мав стінописи доби класицизму (не збережені) (джерело – uk.wikipedia.org).
Фото – vn.depo.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.