Міст через Дністер на Вінниччині планують збудувати за близько 3,4 мільярда

11:47
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині міст через Дністер планують збудувати за близько 3,4 мільярда гривень. Довжина мосту складе 1309 метрів, а його проєктна пропускна спроможність становитиме 5000 автівок на добу.

Про це повідомляється в тендерній документації та зазначають на фейсбук-сторінці Групи компаній “Автострада”, які уточнюють, що 1 липня перемогли в тендерній закупівлі.

– Новий міст спорудимо на околицях прикордонного міста Ямпіль з української сторони та неподалік молдавського села Косеуць. Під’їздом до нього з української сторони стане автошлях Т-02-02 “Могилів-Подільський-Ямпіль-Бершадь-Умань”, цю дорогу вже відновила Автострада. З іншої сторони кордону він примкне до молдавської траси М2 “Кишинів-Сорока”, повідомляє “Автострада”.

Разом з тим, зазначимо, що на сайті Prozorro в статусі пропозиції “Автостради” значиться, що вона перебуває на розгляді у Замовника, САД у Вінницькій області. Відтак, попри те, що вона попередньо перемогла в аукціоні, Служба автомобільних доріг у Вінницькій області ще має розглянути наявність усієї документації переможця аукціону, а також має відбутись низка інших дій до остаточного оголошення переможця закупівлі та укладення з ним договору.

Серед передбачених тендерною документацією робіт: підготовчі роботи (наприклад, ущільнення 56 понад тисяч метрів квадратних основи земляного полотна; влаштування тротуарів; монтажні роботи мережі зовнішнього освітлення), безпосередні роботи з будівництва мосту (зокрема, сполучення споруд з насипом, будівництво естакад тощо).

Запланована довжина мосту має скласти 1309 метрів, максимальна висота опор – 40 метрів. Як повідомляє “Автострада”, проєктна пропускна спроможність мосту становитиме 5000 автівок на добу.

– Для його будівництва нам знадобиться 9 000 тонн високоякісних металевих конструкцій та понад 16 000 м³ монолітного залізобетону.

Нині транспорт з Вінниччини у Молдову рухається лише одним шляхом – через міст на пункті пропуску “Могилів-Подільський-Отач”, а на прикордонному переході “Ямпіль-Косеуць” працювала лише паромна переправа.

Новий міст у Ямполі дозволить скоротити час поїздки маршрутом Київ — Кишинів й дасть поштовх соціально-економічному розвитку Вінницької області, – повідомляє група компаній “Автострада”.

Зазначимо, що означена група компаній у травні виграла тендерну закупівлю на поточний середній ремонт автомобільної 116 кілометрів дороги загального користування державного значення Р-08 Немирів – Ямпіль вартістю 3 755 299 995 гривень, продовженням якої й буде міст через Дністер.

Загалом, очікувана вартість будівництва прикордонного мостового переходу через річку Дністер на українсько-молдовському державному кордоні в районі населених пунктів Ямпіль – Косеуць складала 3,46 мільярда гривень, а пропозиція “Автостради” – 3 386 400 000 гривень. У разі успішної тендерної закупівлі роботи мають завершити до 31 грудня 2022 року.

Головне фото – “Автострада”

Читайте також: Майбутній транспортний коридор до Молдови прокладуть через Немирів. ГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.