Представники Держенергонагляду перевірили застосування операторами системи розподілу (обленерго) графіків погодинних відключень (ГПВ) та справедливого розподілу електроенергії в областях, в тому числі й на Вінниччині.
Як йдеться на сайті Держенергонагляду, вже відбулися перевірки у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській та Одеській областях.
– У ході перевірок встановлено, що в усіх областях не забезпечено максимально можливий рівномірний розподіл обсягів зниження споживання між споживачами. Зокрема, виявлено, що не всіх споживачів, які не відносяться до обʼєктів категорії критичної інфраструктури, залучено до графіків погодинних відключень, – вказано в повідомленні.
Водночас, зазначають в Держенергонагляді, найбільше порушень виявлено у Дніпропетровській і Житомирській областях.
– Причому у Житомирській області працівниками АТ “Житомиробленерго” створювалися перешкоди роботі інспекторів Держенергонагляду у вигляді недопуску до диспетчерських пунктів деяких структурних підрозділів ОСР, – вказується в публікації.
Відомо, що за результатами перевірок було надано приписи щодо усунення порушень у тижневий термін. Після цього будуть проведені повторні перевірки вказаних ОСР. При невиконанні виданих приписів до ОСР будуть застосовані штрафи. Також з 22 липня Держенергонагляд розпочне перевірки у м. Київ, Київській, Полтавській, Львівській, Закарпатській і Запорізькій областях.
Зазначимо, що раніше голова Держенергонагляду Руслан Слободян анонсував перевірки в областях. Тоді він зауважував, що Дніпропетровщина – в лідерах за кількістю скарг.
Про відключення світла у Вінниці та матеріал “Економічної правди”
Зазначимо, що напередодні видання “Економічна правда” опублікувало матеріал під назвою “У Житомирі та Вінниці менше вимкнень світла ніж у решти міст. Як їм це вдалося?”, в якому в одному з перших абзаців було процитовано заступника Вінницького міського голови Андрія Очеретного: “У Вінниці вимикають світло по дві-три години на добу, тоді як у Києві – понад 12 годин. Стабільнішій подачі електрики сприяють децентралізовані елементи генерації”.
Як наслідок, ситуація викликала чимале обговорення, адже, як помітили чимало вінничан, склалося враження, ніби йдеться про “паралельну Вінницю” або “якусь іншу Вінницю”. На ситуацію відреагував і гендиректор АТ “Вінницяобленерго” Юрій Касіч, зазначивши, що “Стосовно генерації – це Правда. Стосовно відсутності відключень в Вінниці – це НЕПРАВДА! Вінничан відключають так само як і інші міста і регіони!”.
Вінницьке видання “Vinbazar” окремо також взяло коментар в заступника мера Андрія Очеретного з приводу ситуації.
– За словами заступника, запис інтерв’ю відбувся два місяці тому, коли вимкнення електрики справді здійснювали рідше. Про те, що у місті сьогодні знеструмлення можуть досягати понад 12 годин на добу, знає, тому що й сам потерпає від них. Чоловік також зауважив, основною темою розмови з журналістами було впровадження альтернативних видів генерації та досвід подібних ініціатив у Вінниці, – вказано в публікації видання.
Зрештою, в “Економічній правді” виправили матеріал. Але вказані виправлення досі залишають низку питань. Так, на початку інтерв’ю в теперішній редакції новини вказано, що коментарі в представників Житомира та Вінниці брали в червні. Та залишили примітку наприкінці тексту:
Публікація уточнена інформацією про те, що коментарі керівництва міст Житомир та Вінниця брались в червні, до того як через аномальну спеку по всій країні запровадили жорсткі обмеження. З 15 липня в цих містах також суттєво обмежують споживання, хоча не так сильно як в інших обласних центрах, зокрема столиці.
І вказана примітка, варто зазначити, теж далеко не об’єктивна.
Де шукати інформацію
Дізнатись, коли у вашій оселі не буде світла, можна кількома способами:
1. У розділі “онлайн графік погодинних відключень”, за допомогою пошуку по адресі можна побачити заплановані відключення (за ЦИМ посиланням).
2. Зайти в особистий кабінет на сайті АТ “Вінницяобленерго”.
3. У розділі “графік погодинних відключень” опубліковано орієнтовний графік ГПВ та інформацію щодо черг ГПВ. На сторінці за ЦИМ посиланням можна завантажити файл, знайти там свою адресу і чергу по ній. Потім – подивитись години ймовірного відключення світла у таблиці.
4. В чат-ботах: “Viber“ та “Telegram“.
Більше про різновиди графіків – ТУТ.
Ілюстративне фото – inpoland.net.pl
Дякуємо!
Тепер редактори знають.