На Вінниччині на строкову військову службу призвуть 650 осіб: стартує осінній призов

10:26
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

В Україні з 1 жовтня до 31 грудня триватиме осінній призов на строкову військову службу. На Вінниччині призову підлягають 650 осіб. 

Як повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація, про це розповіли під час брифінгу у Вінницькому обласному військовому комісаріаті.

Так, військовий комісар Вінницького обласного військового комісаріату полковник Олег Вінницький зазначив, що відповідно до розпорядження Кабміну від 23 вересня 2020 року № 1150-р «Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення призову у жовтні — грудні 2020 року» з Вінниччини підлягає призову 650 осіб.

З них до Збройних Сил України – 310 осіб, Державної служби спеціального транспорту – 35 осіб, Національної Гвардії України – 285 осіб та Державної прикордонної служби України – 20 осіб.

Військовий комісар підкреслив, що призовники, які призвані на строкову військову службу, проходять службу тільки в місцях постійної дислокації військових частин, а участі в зоні об’єднаних сил (ООС) вони не беруть.

Начальник відділу комплектування та призову (підготовки до військової служби) – заступник військового комісара Вінницького обласного військового комісаріату підполковник Роман Потерлевич роз’яснив особливості цього осіннього призову.

Хто підлягає призову на строкову військову службу?

Цьогоріч, згідно із Законом «Про військовий обов’язок і військову службу» та Указу Президента України, на строкову військову службу підлягають придатні за станом здоров’я до військової служби громадяни України чоловічої статі, які до дня відправлення у військові частини не досягли 27-річного віку та не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Який термін проходження служби при призові на строкову військову службу?

Строки строкової військової служби в календарному обчисленні встановлюються:

– для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, – до 18 місяців.

– для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр, – до 12 місяців.

Як діяти, якщо принесли повістку?

Призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. “Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову на строкову військову службу, громадянам – призовникам дається 10 днів на явку у районний (міський) військовий комісаріат” – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, минулого року у Вінницькому об’єднаному військовому комісаріаті розповіли про те, до яких хитрощів вдаються призовники, щоб ухилитись від служби. Втім, найрезонанснішим є випадок, що трапився ще наприкінці 2017 року. 22-річний вінничанин уклав шлюб з жінкою-інвалідом першої групи, якій на момент одруження вже виповнилося 80 років.

Читайте також: З Польщі – до лав ЗСУ: у Вінниці розповіли, як ловлять тих, хто ухиляється від армії

Читайте також: Офіційно – це любов: шлюб вінницького призовника з бабусею визнали дійсним

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.