На Вінниччині до ПЦУ перейшли чотири релігійні громади

17:24
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині чотири релігійні громади перейшли до Православної церкви України (ПЦУ). Протягом минулого тижня перші богослужіння після приєднання до ПЦУ відбулися в трьох громадах у Жмеринському районі та в одній громаді у Вінницькому. 

Про це йдеться на сайті Вінницько-Барської єпархії ПЦУ.

Так, за повідомленням, в неділю, 26 березня, перша Божественна літургія українською мовою відбулася у старовинному храмі архістратига Божого Михаїла села Довгополівка Вінницького району.

Згодом, 28 березня, у храмі святого апостола Іоана Богослова села Рів Жмеринського району був відправлений подячний молебень, після якого благочинний Жмеринського району ієрей Максим Керекеша представив місцевій релігійній громаді нового настоятеля – протоієрея Ярослава Дячину.

Також 30 березня перше богослужіння українською мовою відбулося у храмі Чуда архістратига Божого Михаїла, що у селі Лопатинці Жмеринського району. Місцева релігійна громада нещодавно ухвалила рішення про приєднання до ПЦУ. Зазначається, що опікуватися нею доручено також протоієрею Ярославу Дячині.

– 31 березня 2023 року після кількох тижнів боротьби вірян за свої права зі священниками УПЦ (що не розірвала єдності з московським патріархатом), які перешкоджали парафіянам звершувати богослужіння у церкві, молитва українською пролунала і у Покровському храмі с. Грабівці Жмеринського району. Протоієрей Димитрій Пилинь та ієрей Віталій Назаровець відправили подячний молебень, панахиду за померлими селянами і загиблими воїнами, а також звершили Таїнство Маслосвяття (соборування) над бажаючими, – підсумовується в публікації. 

Фото – з Facebook-сторінки Вінницько-Барської єпархії

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.