На Вінниччині для «МалинаФесту» спекли найдовший пиріг в Україні. ФОТО

8:08
Автор: Vежа
Become a Patron!

Минулої суботи на Вінниччині влаштували «МалинаФест». На яскравому святі можна було скуштувати велике різноманіття страв з малини, розважитись під час музичних концертів, а також взяти участь у спортивних змаганнях. Зіркою фестивалю став рекордний для України 18-метровий малиновий пиріг. 

«МалинаФест» влаштували у суботу, 17 червня, у в селі Чернятин Северинівської територіальної громади Жмеринського району. Це свято — один з культурно-мистецьких заходів, присвячених до 30-річчя Незалежності України.

До участі у фестивалі запросили мешканців громади, які приготували різноманітні страви з малини. Деяк із них, на перший погляд, досить незвичні. Наприклад, на святі була можливість скуштувати малиновий фруктовий борщ. Крім того, приготували пиріжки з малиною, малинові наливки, малинові панкейки, сирники з малиновим желе, тарталетки з малиновим варенням, малинове морозиво, малинові торти, квашену капусту з малиною, розповідають у виданні «Жмеринка. City».

 

 

 

Під час заходу також встановили рекорд України — п’ять господинь спекли 18-метровий пиріг. Для його приготування знадобилось 60 кілограмів борошна, 80 яєць, 17 кілограмів цукру, 12 кілограмів свіжої малини та малиновий джем.

 

 

Присутні на фестивалі представники Національного Реєстру Рекордів України підтвердив, що 18-метровий пиріг Северинівської громади став найдовшим в країні та потрапив до Книги рекордів Україні.

 

Майстрині, які приготували 18-метровий пиріг: Марія Шпирлова, Наталя Антонова, Альона Антонова, Любов Кириченко та Олена Казановська.

Маємо можливість демонструвати у Вінницькій області найкраще. Це те, чим ми пишаємось. І те, що треба показувати,зазначив голова Вінницької ОДА Сергій Борзов. — Життя не лише чорно-біле. У селі Чернятин воно було яскраве – малинове. Саме тут люди зберегли традицію вирощування малини, ще з тих часів, коли плантації малини закладали у місцевому аграрному коледжі.

– Як у вас кажуть: «Малину, як малу дитину, на руках слід носити». Нехай фестиваль стане традиційним, щоб про малинову Вінничину знали й за її межами.

Загалом територію фестивалю умовно розподілили на декілька зон. Звідусіль лунала музика, для гостей фестивалю підготували різноманітні музичні виступи колективів з Вінниці та області.

 

На окремих локаціях можна було досхочу посмакувати малиновими стравами, облаштували фотозони та організували прогулянки на човнах, катамаранах та каяках.

 

 

 

Також влаштували ярмарок, участь в якому взяли майстри з різних куточків України. Зокрема можна було придбати вишиванки, посуд, сувеніри, вино, сир тощо.

Крім того, можна було взяти участь у спортивних змаганнях та випробувати свої сили у пляжному волейболі, футбол на воді, дартсі, підняття гирі, перетягуванні канату. Найвправніші учасники спортивних змаганнях також отримали подарунки, медалі та кубки.

 

Фестиваль також мав благодійну складову: кожен відвідувач міг придбати квиток та стати учасником розіграшу подарунків від спонсорів. Усі зібрані таким чином кошти передадуть на лікування онкохворих дітей громади.

Завершився «МалинаФест» яскравим феєрверком та гучною дискотекою на березі річки.

 

 

Фото: «Жмеринка. City» та Вінницька ОДА

Читайте також: У Вінниці стартував продаж квитків на мистецький фестиваль “Ticket to the SUN”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.