Три симфонічні оркестри, чотири хори і понад півсотні солістів, 320 кіловат звуку під відкритим небом біля стін двохсотлітнього палацу Потоцьких і лише два фестивальних дні. Сьогодні у Вінницькій ОДА презентували головний фестиваль області – OPERAFEST TULCHYN.
- “Це унікальна і, певною мірою, навіть історична подія, тому що ми говоримо про особливе місце – палац Потоцьких – це наш український Версаль”, – сказав на початку прес-конференції голова ОДА Валерій Коровій.
З його слів, коли влада області почала думати над реконструкцією грандіозної споруди, то зрозуміли, що йдеться про цілий комплекс питань, які передбачають відродження всього міста Тульчин як культурної столиці Поділля.
- “Ми маємо всій країні нагадати, що раніше, у 19-му столітті зокрема, тут вирувало мистецьке життя, сюди зїжджалися оперні артисти з усього світу. І тепер ми це почнемо відновлювати”, – сказав режисер-постановник фестивалю Павло Третьяков.
За словами організаторів проекту, під час фестивалю до Тульчина з’їдуться співаки та диригенти з усієї Європи (Італія, Угорщина, Німеччина), а також зі США. Окрім того тут також відбудуться міжнародні прем’єри та допрем’єрні концерти.
- “Зрештою, на OPERAFEST TULCHYN буде далеко не лише опера. Спеціально для молоді і для тих, хто ще не вважає себе оперними фахівцями, ми підготували нічну програму з кінопоказами під відкритим небом та можливістю ночувати на території палацу у наметах”, – розповідають організатори.
Окрім того, зі слів вінницького художника Олександра Никитюка, по всій території фестивалю будуть влаштовані різноманітні мистецькі атракції, зони для селфі з оперними співаками минулого (Карузо, Крушельницька), а в Будинку з привидами у вікнах можна буде розгледіти силуети інших відомих оперних персонажів.
Під час фестивалю буде діяти дрес-код: відвідувачів проситимуть приходити у спеціальних театральних максах, а хто такої не матиме – її можна буде виготовити власноруч під час майстер-класів, влаштованих на території фестивалю спеціально для події.
- “Ми розуміємо, що між концертами та виступами людям на фестивалі потрібно буде чимось займатися, щоб їм було цікаво. Саме для того там вже працюють різного роду художники”, – пояснив Никитюк.
Загалом вся територія подвір’я палацу буде розподілена на кілька зон: в одній частині буде встановлено величезний екран, в іншій – сцена і партерна зона, місце для розташування вуличних кафе, туалетів. На всій території фестивалю також обіцяють безкоштовний вай-фай, а на кожному вїїзді до Тульчина облаштують парковки для автомобілів.
Окрім того, організатори закликають потенційних відвідувачів скористатися спеціальною пропозицією чартерних автобусних турів “Вінниця-Тульчин” – “Тульчин-Вінниця”. Їхня вартість складатиме 150 гривень з людини: за ці кошти кожен клієнт матиме можливість не лише здійснити трансфер з Вінниці до палацу Потоцьких на автобусах “Неоплан”, але й отримає місце у партерній зоні фесту.
Зазначимо, що зі слів мера Тульчина Валерія Весняного, наразі у місті є лише 120 нормально облаштованих готельних місць, у той час як організатори очікують на приїзд близько 5 тисяч гостей.
- “В цьому є певна проблема, ми сподіваємося, що у в звязку з подією, у місті розвинеться рух каучсерфінгу, і люди прийматимуть до себе іногородніх на ночівлю. Однак якщо фестиваль стане регулярним, наш місцевий бізнес приготує для цього відповідну інфраструктуру, в т.ч. і готельно-ресторанну”, – сказав міський голова.
З його слів, в радянські часи до Тульчина на екскурсії приїжджало щодня близько пістори тисячі туристів, і тепер місцева влада працюватиме над тим, аби відновити тодішні показники.
Усвою чергу директор комунального підприємства “Подільський туристично-інформаційний центр” Володимир Ходацький (який єдиний виступав російською) зазначив, що очікує гостей з багатьох міст країни, зокрема з Харкова і навіть… з Донецька.
- “Я специально разговариваю на русском, потому что к нам могут приехать жители других городов Украины: из Харькова, Донецка. Ето русскоговорящие граждане».
Загалом з обласного бюджету на організацію фестивалю виділили 400 тисяч гривень, але “левова частина” коштів, зі слів Валерія Коровія, надійшла від спонсорів.
OPERAFEST TULCHYN розпочнеться 4 червня і завершиться вже за день, 5 червня на Трійцю. Вхід на захід безкоштовний, усі новини фестивалю – на офіційному сайті фестивалю та на Facebook-сторінці.
Фото Андрія Завертаного
ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮМіжнародного оперного open air фестивалю «OPERAFEST-TULCHYN»Неділя, 04.06.201718.00 – М. Леонтович «НА РУСАЛЧИН ВЕЛИКДЕНЬ», казкова опера-феєріяАкадемічний муніципальний камерний хор «Вінниця».Симфонічний оркестр Вінницької обласної філармонії.Солісти.Диригенти: Герой України, народний артист України Мирослав СкорикЗаслужений діяч мистецтв України Георгій КурковНародний артист України Віталій Газінський2 відділення концертуПроект «ГАЛА ОПЕРА». Кращі оперні арії Джузеппе Верді, Ріхарда Вагнера та інших європейських композиторівАкадемічний хор «Глорія» Львівської обласної філармонії (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Володимир Сивохіп)Галицький камерний хор (художній керівник – Василь Яциняк)Академічний симфонічний оркестр Львівської обласної філармонії (художній керівник – Тара Криса, США)Диригент – маестро Петер Маркс (Німеччина)21.00 Українсько-італійська прем’єра!Джоаккіно Россіні «ПРОБНИЙ КАМІНЬ», комічна опера на 2 діїСолісти оперної студії Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського.Режисер-постановник – Богдана Латчук.Диригент – заслужений діяч мистецтв України Андрій Савчук23.00 – 03.00 «ПРИВИДИ СТАРОГО ЗАМКУ», нічна програма для молоді– нічний показ кінофільму «ПРИВИД ОПЕРИ» Джоела Шумахера;– театралізована нічна програма «ПРИВИДИ СТАРОГО ЗАМКУ»;– для тих, хто шукає пригод і ночівля у наметах на території Палацу Потоцьких (за окремим записом у інфо-центрі фестивалю).Понеділок, 05.06.201718.00 Допрем’єрне виконання!Дмитро Бортнянський «АЛКІД», концертна версія опериДиригент – заслужений діяч мистецтв України Володимир Сивохіп.2 відділення концертуЖорж Бізе «КАРМЕН», концертна версія опериАкадемічний хор «Глорія» Львівської обласної філармонії (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Володимир Сивохіп).Галицький камерний хор (художній керівник – Василь Яциняк).Академічний симфонічний оркестр Львівської обласної філармонії (художній керівник – Тара Криса, США).Солісти: Софія Соловій, сопрано (Італія)Тетяна Вахновська, мецо-сопрано (Україна)Василь Понайда, тенор (Україна)Микола Корнутяк, баритон (Україна)Маріанна Лаба, сопрано (Угорщина)Наталія Грановська, мецо-сопраноДиригент – Сергій Хоровець (Україна – Польща).21.00 Ексклюзивна прем’єра в Україні!Ендрю Ллойд-Веббер «ПРИВИД ОПЕРИ», концертна версія мюзиклуДжим Стейман «ТАНЕЦЬ ВАМПИРІВ», концертна версія мюзиклуАкадемічний хор «Глорія» Львівської обласної філармонії (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Володимир Сивохіп).Галицький камерний хор (художній керівник – Василь Яциняк).Академічний симфонічний оркестр Львівської обласної філармонії (художній керівник – Тара Криса, США).Диригент – заслужений діяч мистецтв України Володимир Сивохіп.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.