На Вінниччині біля палацу Потоцьких організують головний оперний open-air країни

16:42
Автор: admin
Become a Patron!

Три симфонічні оркестри, чотири хори і понад півсотні солістів, 320 кіловат звуку під відкритим небом біля стін двохсотлітнього палацу Потоцьких і лише два фестивальних дні. Сьогодні у Вінницькій ОДА презентували головний фестиваль області – OPERAFEST TULCHYN.

  • “Це унікальна і, певною мірою, навіть історична подія, тому що ми говоримо про особливе місце – палац Потоцьких – це наш український Версаль”, – сказав на початку прес-конференції голова ОДА Валерій Коровій.

 

З його слів, коли влада області почала думати над реконструкцією грандіозної споруди, то зрозуміли, що йдеться про цілий комплекс питань, які передбачають відродження всього міста Тульчин як культурної столиці Поділля.

  • “Ми маємо всій країні нагадати, що раніше, у 19-му столітті зокрема, тут вирувало мистецьке життя, сюди зїжджалися оперні артисти з усього світу. І тепер ми це почнемо відновлювати”, – сказав режисер-постановник фестивалю Павло Третьяков.

За словами організаторів проекту, під час фестивалю до Тульчина з’їдуться співаки та диригенти з усієї Європи (Італія, Угорщина, Німеччина), а також зі США.  Окрім того тут також відбудуться міжнародні прем’єри та допрем’єрні концерти.

  • “Зрештою, на OPERAFEST TULCHYN буде далеко не лише опера. Спеціально для молоді і для тих, хто ще не вважає себе оперними фахівцями, ми підготували нічну програму з кінопоказами під відкритим небом та можливістю ночувати на території палацу у наметах”, – розповідають організатори.

 

Окрім того, зі слів вінницького художника Олександра Никитюка, по всій території фестивалю будуть влаштовані різноманітні мистецькі атракції, зони для селфі з оперними співаками минулого (Карузо, Крушельницька), а в Будинку з привидами у вікнах можна буде розгледіти силуети інших відомих оперних персонажів.

Під час фестивалю буде діяти дрес-код: відвідувачів проситимуть приходити у спеціальних театральних максах, а хто такої не матиме – її можна буде виготовити власноруч під час майстер-класів, влаштованих на території фестивалю спеціально для події.

 

  • “Ми розуміємо, що між концертами та виступами людям на фестивалі потрібно буде чимось займатися, щоб їм було цікаво. Саме для того там вже працюють різного роду художники”, – пояснив Никитюк.

Загалом вся територія подвір’я палацу буде розподілена на кілька зон: в одній частині буде встановлено величезний екран, в іншій – сцена і партерна зона, місце для розташування вуличних кафе, туалетів. На всій території фестивалю також обіцяють безкоштовний вай-фай, а на кожному вїїзді до Тульчина облаштують парковки для автомобілів.

Окрім того, організатори закликають потенційних відвідувачів скористатися спеціальною пропозицією чартерних автобусних турів “Вінниця-Тульчин” – “Тульчин-Вінниця”. Їхня вартість складатиме 150 гривень з людини: за ці кошти кожен клієнт матиме можливість не лише здійснити трансфер з Вінниці до палацу Потоцьких на автобусах “Неоплан”, але й отримає місце у партерній зоні фесту.

Зазначимо, що зі слів мера Тульчина Валерія Весняного, наразі у місті є лише 120 нормально облаштованих готельних місць, у той час як організатори очікують на приїзд близько 5 тисяч гостей.

  • “В цьому є певна проблема, ми сподіваємося, що у в звязку з подією, у місті розвинеться рух каучсерфінгу, і люди прийматимуть до себе іногородніх на ночівлю. Однак якщо фестиваль стане регулярним, наш місцевий бізнес приготує для цього відповідну інфраструктуру, в т.ч. і готельно-ресторанну”, – сказав міський голова.

З його слів, в радянські часи до Тульчина на екскурсії приїжджало щодня близько пістори тисячі туристів,  і тепер місцева влада працюватиме над тим, аби відновити тодішні показники.

Усвою чергу директор комунального підприємства “Подільський туристично-інформаційний центр” Володимир Ходацький (який єдиний виступав російською) зазначив, що очікує гостей з багатьох міст країни, зокрема з Харкова і навіть… з Донецька.

  • “Я специально разговариваю на русском, потому что к нам могут приехать жители других городов Украины: из Харькова, Донецка. Ето русскоговорящие граждане».

Загалом з обласного бюджету на організацію фестивалю виділили 400 тисяч гривень, але “левова частина” коштів, зі слів Валерія Коровія, надійшла від спонсорів.

OPERAFEST TULCHYN розпочнеться 4 червня і завершиться вже за день, 5 червня на Трійцю. Вхід на захід безкоштовний, усі новини фестивалю – на офіційному сайті фестивалю та на Facebook-сторінці.

Фото Андрія Завертаного

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ 
 
Міжнародного оперного open air фестивалю «OPERAFEST-TULCHYN»
 
Неділя, 04.06.2017
18.00 – М. Леонтович «НА РУСАЛЧИН ВЕЛИКДЕНЬ», казкова опера-феєрія
Академічний муніципальний камерний хор «Вінниця».
Симфонічний оркестр Вінницької обласної філармонії.
Солісти.
Диригенти: Герой України, народний артист України Мирослав Скорик
Заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков
Народний артист України Віталій Газінський
2 відділення концерту
Проект «ГАЛА ОПЕРА». Кращі оперні арії Джузеппе Верді, Ріхарда Вагнера та інших європейських композиторів
Академічний хор «Глорія» Львівської обласної філармонії (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Володимир Сивохіп)
Галицький камерний хор (художній керівник – Василь Яциняк)
Академічний симфонічний оркестр Львівської обласної філармонії (художній керівник – Тара Криса, США)
Диригент – маестро Петер Маркс (Німеччина)
21.00 Українсько-італійська прем’єра!
Джоаккіно Россіні «ПРОБНИЙ КАМІНЬ», комічна опера на 2 дії
Солісти оперної студії Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського.
Режисер-постановник – Богдана Латчук.
Диригент – заслужений діяч мистецтв України Андрій Савчук
23.00 – 03.00 «ПРИВИДИ СТАРОГО ЗАМКУ», нічна програма для молоді
– нічний показ кінофільму «ПРИВИД ОПЕРИ» Джоела Шумахера;
– театралізована нічна програма «ПРИВИДИ СТАРОГО ЗАМКУ»;
– для тих, хто шукає пригод і ночівля у наметах на території Палацу Потоцьких (за окремим записом у інфо-центрі фестивалю).
Понеділок, 05.06.2017
18.00 Допрем’єрне виконання!
Дмитро Бортнянський «АЛКІД», концертна версія опери
Диригент – заслужений діяч мистецтв України Володимир Сивохіп.
2 відділення концерту
Жорж Бізе «КАРМЕН», концертна версія опери
Академічний хор «Глорія» Львівської обласної філармонії (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Володимир Сивохіп).
Галицький камерний хор (художній керівник – Василь Яциняк).
Академічний симфонічний оркестр Львівської обласної філармонії (художній керівник – Тара Криса, США).
Солісти: Софія Соловій, сопрано (Італія)
Тетяна Вахновська, мецо-сопрано (Україна)
Василь Понайда, тенор (Україна)
Микола Корнутяк, баритон (Україна)
Маріанна Лаба, сопрано (Угорщина)
Наталія Грановська, мецо-сопрано
Диригент – Сергій Хоровець (Україна – Польща).
21.00 Ексклюзивна прем’єра в Україні!
Ендрю Ллойд-Веббер «ПРИВИД ОПЕРИ», концертна версія мюзиклу
Джим Стейман «ТАНЕЦЬ ВАМПИРІВ», концертна версія мюзиклу
Академічний хор «Глорія» Львівської обласної філармонії (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Володимир Сивохіп).
Галицький камерний хор (художній керівник – Василь Яциняк).
Академічний симфонічний оркестр Львівської обласної філармонії (художній керівник – Тара Криса, США).
Диригент – заслужений діяч мистецтв України Володимир Сивохіп.