На Вінниччині агрономи вирощують лавандові поля. ФОТО

8:42
Автор: Vежа

На Вінниччині все популярнішою стає лаванда. Фермери вирощують справжні поля духмяних рослин, які приваблюють туристів та фотографів.  

За інформацією видання “День”, неподалік Ладижина фермерський кооператив вирощує поле лаванди. Спершу рослини збирались реалізовувати з фармацевтичною метою, однак згодом поле перетворили на велику фотозону, зважаючи на попит туристів.

Засновник фермерського кооперативу Станіслав Розсоха розповів, що його кооператив вирощує лаванду й бузину для подальшої реалізації. Щодо лавандових полів, то їх заклали ще три роки тому, одна лише цьогоріч вони дійсно зацікавили туристів.

Станіслав Розсоха

Зважаючи на це, Станіслав Розсоха залишив частину поля для фотозони. Самі ж кущі лаванди цвітуть до 30 років, а тому їх не потрібно часто оновлювати.

Ще одне лавандове поле висадили неподалік Вінниці, а саме у селі Ксаверівка. Там вирощуванням лаванди займається подружжя Білко. Видання Vinbazar повідомляє, що ще навесні минулого року подружжя разом зі знайомими висадили півгектара лаванди, а для цього придбали близько чотирьох тисяч саджанців. Спершу планували виготовляти лавандову олію, однак процес виявився значно витратнішим.

Instagram: @olyanotch

– Саджали лаванду, яка могла б зацікавити флористів, яку б можна було використовувати як харчову добавку. До речі, вона відмінно смакує із м’ясом чи рибою, а взагалі з квітів роблять чаї, лікери, сиропи… Розглядали варіант здавати її як лікарську рослину, а також віддавати поле в оренду фотографам, як локацію для зйомок, – розповів виданню Володимир Білко.

Завдяки соціальним мережам, про поле лаванди під Вінницею стало відомо місцевим фотографам.

 

– Приїздили як старші люди, так і молодь. Інколи сім’ї просто орендували локацію на кілька годин та влаштовували пікнік серед квітів. Чимало людей приходили зі своїми образами, з тюками соломи, приїздили дівчата, фотографувалися на кабріолеті. Єдине, що ще Harley-Davidson не було, але обіцяли приїхати, – прокоментував Володимир.

До речі, за словами власника лавандового поля, до нього вже зверталися агрономи з інших сіл поряд з Вінницею, аби об’єднати зусилля та спільно вирощувати лаванду. Зокрема, подружжя Білко планують збільшити лавандове поле вдвічі та почати вирощувати й нові сорти.

Фото з Facebook-сторінки Святослава Розсохи та Instagram @provans_lavander

Головне фото – Ольга Іщенко

 

Читайте також: Цьогоріч у Вінниці висадять сто тисяч квітів. ВІДЕО

Читайте також: Поблизу Вінниці на полі розквітли тисячі троянд. ВІДЕО

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.