Інноваційні ліки проти COVID-19 отримали 9 лікарень Вінницької області. ФОТО

13:20
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Сьогодні, 30 вересня, Вінниччина отримала першу партію інноваційних ліків проти коронавірусу в рамках благодійної допомоги зі США. Їх отримали 9 лікарень області.

На сайті Вінницької ОДА повідомили, що йдеться про 730 флаконів препарату “Bamlanivimab” і 1460 флаконів препарату “Etesevimab”. Вони зможуть попередити розвиток важкого перебігу коронавірусної інфекції.

– Інноваційні препарати Bamlanivimab та Etesevimab вводяться одночасно внутрішньовенно пацієнтам, які захворіли на COVID-19 у середній та важкій формах. Ліки створені за принципом моноклональних антитіл. Вони є замінником імунної відповіді, адже безпосередньо впливають на антиген, збудник вірусу. Таким чином, ліки виконують функцію імунної системи людського організму. Завдяки цим препаратам припиняється розмноження вірусу, і, відповідно, погіршення стану пацієнта, –  пояснив Ігор Матковський, директор Клінічного центру інфекційних хвороб.

Він також підкреслив, що вакцинація залишається єдиним надійним способом боротьби за здоров’я і життя громадян в умовах пандемії. І неважливо, чи хворіла людина, чи ні.

Препарати отримали такі медзаклади області:

– КНП “Вінницька міська клінічна лікарня № 1”,
– КНП “Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня Вінницької міської ради”,
– КНП “Барська міська лікарня”,
– КНП “Гайсинська центральна районна лікарня Гайсинської міської ради”,
– КНП “Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування Могилів-Подільської міської ради”,
– КНП “Жмеринська центральна районна лікарня Жмеринської міської ради”,
– КНП Вінницької обласної Ради “Клінічний центр інфекційних хвороб”,
– КНП “Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр Вінницької обласної Ради”,
– Вінницька обласна дитяча інфекційна лікарня.

Сьогодні ліки отримають головні лікарі усіх 9 опорних лікарень Вінниччини, які визначені всеукраїнським штабом ТЕБ та НС. Кожен медзаклад, де лікуються дорослі, а це 8 опорних лікарень регіону, отримає по 90 і 180 флаконів Bamlanivimab і Etesevimab відповідно. Також препарати у кількості 10 флаконів Bamlanivimab та 20 флаконів Etesevimab доставлять до Вінницької обласної дитячої інфекційної лікарні для лікування дорослих, які перебувають у медзакладі разом із дитиною, повідомила Наталя Заболотна, перша заступниця Голови ОДА

Нагадаємо, що в Україну ліки від COVID-19 доставили 4 вересня за сприяння Посольства України в США як гуманітарний вантаж, наданий американською благодійною організацією Direct Relief. Йдеться про 20 тисяч доз препарату Bamlanivimab та 40 тисяч доз Etesevimab. Їхня загальна вартість становить 20 млн $.

Також зазначимо, що 21 вересня на сайті МОЗ повідомляли, що “інноваційні ліки прямої дії на коронавірус вже у регіонах”. Детальніше про це ТУТ.

 

Фото – vin.gov.ua