На Вінниччині 10-річна дівчинка потрапила до лікарні через правець – у неї не було щеплень

10:03
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині дівчинка у важкому стані потрапила до лікарні через ураження правцем. У дитини у десять років не було жодного щеплення від інфекційного захворювання – батьки відмовились їх робити.

Як на своїй фейсбук-сторінці повідомив голова Вінницької обласної державної адміністрації Владислав Скальський, дівчинку доставили до обласної дитячої інфекційної лікарні. Причиною захворювання стала невелика травма пальця на нозі.

Правець — це захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Можна інфікуватися правцем при потраплянні бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Джерело – ЦГЗ

Єдиний спосіб захистися від цієї інфекції — вакцинація. Імунітет після захворювання не формується, і є ймовірність повторного зараження, тому вакцинація необхідна, навіть якщо ви перехворіли. Що вражає, ця дитина не мала жодного щеплення, в тому числі і проти правця! Причина – відмова батьків – повідомив Скальський.

Пізніше очільник ОДА виклав відео з медичним директором Вінницької обласної дитячої інфекційної лікарні Людмилою Бровінською. Лікарка розповіла, що дівчинка з багатодітної родини – в сім’ї, крім неї, ще четверо дітей.

 

Батьки були переконані абсолютно проти щеплень і дитина жодна в них не щеплена ні від однієї інфекції. Трапилось так, що дитина десь за тиждень травмувала палець на нозі.

Звичайно, мама якось обробила рану, але, напевно, обробка була здійснена неякісно, тому що медичні працівники в цьому участі не брали. А далі все залишила як є і, звичайно, дала можливість розвитку патології – розповіла лікарка та додала, що не може дати прогнози щодо покращення стану дитини.

Як повідомляє Скальський, область забезпечена безоплатними та якісними вакцинами для щеплень дітей та дорослих. Очільник ОДА нагадує, що щеплення дітей для профілактики правця необхідно робити у віці 2, 4, 6 і 18 місяців, а ревакцинацію – у 6 і 16 років. Дорослим поновлювати щеплення від правця необхідно кожні 10 років.

Владислав Скальський закликав батьків піклуватись про здоров’я своїх дітей.

Фото – pinterest.com

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.