× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Соборній в історичному будинку хочуть відкрити магазин виробів для масажу: розпочато обговорення

17:30
Автор: Дар'я Гоц

У пам’ятці архітектури місцевого значення планують розмістити ще один магазин: поряд із ювелірною «Діадемою» та барбершопом «Gentelmen’s Club» незабаром може з’явитися офіс-магазин з продажу масажних виробів.

На разі розпочинаються громадські обговорення з цього питання. Відповідне оголошення з’явилося сьогодні, третього березня, на сайті Вінницької міської ради.

Як зазначено, замовником документації є громадянин Конарський Олег Іванович, який згідно із сайтом YouControl має декілька видів діяльності, одна з яких – це роздрібна торгівля побутовими електротоварами в спеціалізованих магазинах. На іншому ресурсі – All.biz – зазначено, що він займається продажем електро-терапевтичних апаратів для оздоровлення.

Під офіс магазин плануюють реконстроювати дві квартири та частину цокольного приміщення у будинку за адресою Соборна, 76, який є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Як зазначено у документації до оголошення «Прибутковий будинок» по вулиці Соборна 76 є частиною архітектурного ансамблю головної вулиці міста. Він цілковито інтегрований у композиційний ряд прилеглої забудови, що сформована із змішаної різностильової архітектури історичних пам’яток та забудови, що формувалась протягом останніх 50-ти років.»

Об’єкт проектування знаходиться у районі, яке є «історичним ядром міста, яке ввібрало спадщину багаторічної творчої діяльності людини та поєднує функції великого житлового району, адміністративно-ділового, культурно – і торгово-суспільного центру міста».

Зауважимо, що  навколо цієї будівлі знаходяться й інші архітектурні пам’ятки місцевого значення:

  • Прибутковий будинок, вул. Соборна, 74
  • Житловий будинок, вул. Соборна, 80
  • Будинок реального училища 1888-1891, вул. Соборна, 87/Театральна, 18
  • Музично-драматичний театр ім. Садовського, вул. Театральна, 13
  • Жіноча гімназія, вул. Соборна, 94

Функціональне призначення цих будівель переважно житлове, адміністративне та громадське.

У «Прибутковому будинку» №76, замовник збирається реконструювати двокімнатну та однокімнатну квартири №10 та №12, з приєднанням підвального поверху. Загальна площа становитиме 80 квадратних метрів.

Цей «прибутковий будинок» був збудований наприкінці ХІХ століття. Згідно із документацією, «Цінність пам’ятки полягає у характерній для провінційних міст того часу об’ємно-планувальній композиції, застосуванні ритмічних рішень і художніх прийомів у декорі та гармонії об’єкта з оточуючим архітектурним середовищем. Це двоповерхова цегляна будівля Г-подібної конфігуації в плані». Автора проекту будинку не встановлено, однак збереглось первісне призначення – багатоквартирний житловий будинок з приміщеннями комерційного використання.

Також у документах до оголошення зазначено, що територія центру міста перебуває в кризовому стані: технічно та морально застаріла, а також не відповідає сучасним потребам міста.

У той же час повідомляють, що при реконструкції квартир поверховість будівлі не зміниться, адже вони розташовані на першому поверсі. Також не зміниться силует та панорама будівлі. Детальніше ознайомитися із документацією можна на сайті Вінницької міської ради.

Громадське обговорення щодо реконструкції квартир під офіс-магазин триватиме протягом одного місяця з моменту опублікування оголошення, тобто – до третього квітня.

Пропозиції та зауваження з даного питання можна надсилати до департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради за адресою: вул. Соборна, 59, каб. 710, або за телефонами: 59-51-59, 59-51-55.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.