З липня департамент архітектури та містобудування Вінниці опрацьовує питання створення на площі Перемоги місця пам’яті загиблих внаслідок теракту 14 липня.
Як ідеться на сайті Вінницької міської ради, наразі опрацьовується питання публічного простору і пристосування Будинку офіцерів та реконструкції Будинку побуту “Ювілейний”. Окрім цього, вже наступного тижня відбудеться засідання Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки, що пройде за участі, зокрема, рідних загиблих внаслідок теракту 14 липня.
30 серпня відбулась робоча нарада з приводу обговорення змін до Концепції реконструкції площі Перемоги та корегування стратегічного проєкту – “Вінницька миля”. Проєкт охоплює, зокрема, й публічний простір біля Будинку офіцерів. На нараді розглянули ескізи архітекторів та запропонували варіанти місць для вшанування пам’яті загиблих внаслідок теракту 14 липня.
Зазначається, що роботу необхідно було провести в контексті розробленої Концепції реконструкції площі Перемоги, що була визнана кращою під час загальноукраїнського архітектурного конкурсу у 2019 році. Її автор – Київська студія ландшафтної архітектури Максима Коцюби. Очікується, що саме її фахівці зуміють інтегрувати у площу нові ідеї, які відповідають викликам сьогодення.
Також агенція просторового розвитку пропонує залучити й відомі польські практики створення місць пам’яті. А наразі робоча група при ОДА, до якої увійшли, зокрема, представники власників споруд, обласні та міські чиновники, вивчає шляхи, якими буде поетапно реалізована реставрація і пристосування Будинку офіцерів та реконструкція Будинку побуту “Ювілейний”.
У міській раді зазначають, що учасники наради наголосили, що після ракетного удару по Вінниці у суспільстві змінилося сприйняття публічного простору між Будинком офіцерів та Будинком побуту. З’явився запит на – пам’ять, а тому й виникла необхідність у корегуванні реалізації проєктних ідей архітектурного конкурсу на площу Перемоги:
Після 14 липня – вибуху у Вінниці на Замості, сприйняття результатів архітектурного конкурсу по площі Перемоги змінилось. Катастрофічні руйнування споруд та найголовніше – втрата людських життів – викликали суспільний запит щодо необхідності проговорення, якого вигляду набуде площа та споруди після відбудови, яким буде місце пам’яті Корегування однозначно буде відбуватися, – зазначає перший заступник директора департаменту та головний архітектор міста Євген Совінський.
По завершенню наради анонсовано проведення засідання Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки. Воно відбудеться в понеділок, 5 вересня, за участі ініціативної групи, до якої входять рідні загиблих та архітектори зі столиці.
Фото – ВМР
Дякуємо!
Тепер редактори знають.