× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На підприємствах Вінниччини працює понад 80 іноземців із 22 країн світу

9:37
Автор: Валерія Жовтун

Від початку року 58 роботодавців області виявили бажання працювати з іноземцями. До обласного центру зайнятості надійшли відповідні запити з видачі або продовження дії дозволів на працю іноземців.

За інформацією сайту облдержадміністрації, дозвіл на роботу іноземцю надають лише тоді, коли серед “вітчизняних” безробітних немає кандидатів, які б відповідали усім вимогам.

  • Не лише наші громадяни прагнуть виїхати на роботу за кордон, до нас також їдуть працювати, – розповідає директорка Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська. – Особливо це стосується підприємств з іноземними інвестиціями, які впроваджують певну технологію в Україні. Роботодавцеві потрібні висококваліфіковані спеціалісти або рідкісні професії, тож він вказує перелік вимог до вакантної посади.

Загалом, від початку серпня на 59 підприємствах області працює 81 іноземець з 22-ох країн. Серед трійки країн-лідерів: Туреччина (15 осіб), Німеччина (7 осіб), Китай (6 осіб). Загалом у переліку  є ще громадяни Таїланду, Польщі, Азербайджану, Вірменії, Казахстану, Російської Федерації, Грузії, Латвії, Білорусі, Австрії, Болгарії, США, Великобританії.

Видачу дозволів на роботу іноземцям та особам без громадянства надає Вінницький обласний центр зайнятості. За сім місяців 2017 року ним видано 29 нових дозволів на застосування праці громадян з 11 країн світу та  продовжено дію 24 дозволів для громадян 12 країн. Крім того, у зв’язку з  невідповідністю поданих роботодавцем документів було прийняте одне рішення про відмову в дозволі на працю.  А у зв’язку з достроковим розірванням трудових контрактів з роботодавцями, анулювано 11 дозволів на застосування праці громадян 8 країн світу.

Цікаво, що 30 іноземців одночасно є власниками бізнесу і працюють на керівних посадах.

  • Характерною ознакою для Вінницької області є залучення підприємствами переважно кваліфікованих іноземних спеціалістів з досвідом роботи, частина з яких інвестувала власні кошти в економіку області, – каже Галина Скоковська.

Фото visnuk.com.ua

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.