На Майдані мало місця: у Вінниці відбувся рекордний Велодень. ФОТОРЕПОРТАЖ

13:57
Автор: Андрій Качор

Близько півтисячі вінничан на велосипедах сьогодні вранці зібралися на головному майдані міста перед будівлею міської ради. На день пізніше ніж в решті країни – у Вінниці відбувся дев’ятий “Велодень”.

Організатори не припиняли дивуватися кількості учасників заходу ще за півгодини до початку, а тим часом велосипедисти все прибували. В якийсь момент, на тій частині Майдану Незалежності, де зазвичай гуртуються учасники вінницьких велофорумів стало затісно, велосипедисти почали займати усю площу.


      

 

Зрештою, координатор “Велодня” Олександр Царевський, аби уникнути тісняви і зрештою розпочати заїзд, закликав усіх формувати колону на Соборній.

Цього разу усім велосипедистам не вистачило половини дорожнього полотна, аби нормально рухатися колоною. Тож у супроводі поліції учасники “Велодня” розтягнулися на всі існуючі смуги, та й так – ледь вмістившись на дорозі. Однак завдяки роботі стюардів та координаторів події, якихось ексцесів, пов’язаних з автомобілістами чи пішоходами вдалося уникнути.

     

Колона, що на око налічувала понад півтисячі учасників, проїхала по Соборній, далі по Пирогова до Урожаю, за тим виїхала на Келецьку і фінішувала біля ТЦ Plaza Park.

Вже на фініші учасників чекали пересувній кав’ярні, конкурси від організаторів та спонсорів, а також – збір коштів для Івана Дендерука: молодого велосипедиста, сина одного з вінницьких велоактивістів, який сьогодні бореться з тяжкою хворобою.

 

Від спонсорів свята переможці розіграшів отримали парасолі, книжки, кепки та інші символічні призи.

Фото Ольги Мірошниченко