На Ладижиській ТЕС знову пошкодження: відбулось задимлення

10:07
Автор: Vежа

Минулого тижня на Ладижинській ТЕС сталось пошкодження димососу. Через це у місті відчувалась задимленість в повітрі. 

Як повідомляє ресурс L’News, у четвер, першого серпня, близько 13 години над Ладижинською ТЕС впродовж кількох хвилин спостерігалась задимленість, яку згодом вітром розвіяло над містом.

На запит видання прес-служба ДТЕК Ладижинської ТЕС пояснила, що сталося пошкодження димососу енергоблоку №2, а сам енергоблок довелось тимчасово зупинити.

– О 13 годині 10 хвилин на енергоблоці №2 відбулося пошкодження димососу 2Б, що спричинило порушення режиму горіння. Внаслідок чого котел №2 зупинився під тиском. Енергоблок №2 був вимкнутий від мережі та переведений в аварійний ремонт. Енергетики усувають несправність, – зазначили в повідомленні.

Наразі невідомо, якої шкоди ця аварія завдала навколишньому середовищу, однак додамо, що Ладижинська ТЕС регулярно потрапляє до антирейтингу підприємств, які є найбільшими забруднювачами повітря.

– За інформацією Міністерства екології та природних ресурсів України, відокремлений підрозділ “Ладижинська ТЕС” АТ “ДТЕК Західенерго” включено до «Переліку об’єктів, які є найбільшими забруднювачами довкілля в Україні по викидах в атмосферне повітря» та до «Переліку об’єктів, які є найбільшими забруднювачами довкілля по утворенню відходів», – зазначають у Державній екологічній інспекції у Вінницькій області.

До речі, наприкінці липня, за декілька днів до останньої аварії, на Ладижинській ТЕС не допустили до планової перевірки інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції у Вінницькій області. Водночас прес-секретар Ладижинської ТЕС Інна Гаврилюк у коментрарях до допису інспекції вказала на те, що “інспекторів не допустили на перевірку, оскільки Держекоінспекцією не були не затверджені та не оприлюднені на власному офіційному веб-сайті нові уніфіковані форми актів, що розроблені відповідно до вимог чинної постанови КМУ, а також не дотримано інших вимог законодавства щодо здійснення перевірок”. Вона також додала, що коли всі документи будуть належно оформлені, тоді інспектори зможуть провести перевірку на підприємстві.

Нагадаємо, що в січні минулого року через аварію на ТЕС відбулось зруйнувався енергоблок.