На експериментальну речовину для посипки вінницьких доріг витратять понад 5 мільйонів

14:31
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці збираються придбати 376 тонн мінералу бішофіт для боротьби з ожеледицею. Відповідне тендерне оголошення на сайті публічних закупівель ProZorro розмістив Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради.

Згідно із тендерною документацією, поставка товару має відбуватися протягом 2018 року, але у повному обсязі мінерал має бути отриманий не пізніше 15 грудня. Місце поставки – комунальне підприємство “Вінницьке шляхове управління” (вулиця Г. Успенського, 6), яке займається очищенням міста від снігу та льоду.

Очікувана вартість закупівлі – 5 мільйонів 648 тисяч 400 гривень. Подавати тендерні пропозиції можна до 12 листопада.

Нагадаємо, рішення у тестовому режимі боротися із ожеледицею саме за допомогою природного мінералу бішофіту замість піско-соляної суміші, було прийняте владою у зв’язку із скаргами вінничан. Зокрема мешканці міста обурювались, що піско-соляна суміш, якою нині обробляють вулиці та дороги, псує взуття та шкодить шкірі лап собак та котів.

Очікується, що тестуватимуть бішофіт по вулиці Замостянській та, ймовірно, на проспекті Космонавтів. Володимир Ніценко, очільник Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради у коментарі Vежі зазначав, що саме на цій вулиці тестування буде доречним, оскільки тут висадять близько двох сотень дерев, а бішофіт має позитивний вплив на ґрунт та може використовуватись як добриво для зелених насаджень.

Читайте також: Без солі: у Вінниці тестуватимуть новий мінерал для боротьби з ожеледицею

Більше працівників та нові методи очистки тротуарів: як Вінниця готується до зими. ФОТОРЕПОРТАЖ

“Бішофіт – природний мінерал (магнієва сіль), що широко використовується в промисловості, будівництві, медицині. Бішофіт застосувують у якості реагента для попередження ожеледиці на дорогах. Наприклад у Німеччині хлорид магнію застосовують понад 100 років, а від пісково-соляної суміші відмовилися взагалі. Лікувальні властивості бішофіту були виявлені випадково: у робітників, які займалися бурінням свердловин, після потрапляння мінералу на руки переставали боліти суглоби. Пізніше були відповідні випробування цієї характеристики мінералу, а у Радянському Союзі було отримано дозвіл на використання бішофіту в медичних цілях” – Вікіпедія.