На будівлі Вінницької міської ради просять вивісити історичний прапор Білорусі. ПЕТИЦІЯ

18:13
Автор: Катерина Дядюк

У Вінниці зареєстрували петицію з проханням вивісити історичний біло-червоно-білий прапор Білорусі на будівлі Вінницької міської ради. 

Автор цієї петиції Юрій Степанець пропонує зробити це на знак підтримки громадян Білорусі, що борються за справедливість  і проти свавілля білоруського “Беркуту”.  А відтак показати, що Вінниця по-справжньому європейське місто. Не тому, зі слів Юрія Степанця, що у Вінниці якісний громадський транспорт, багато зелених насаджень та фонтанів, а тому, що у Вінниці поважають права людини, шанують закон і демократичні цінності та поважають право на мирний протест проти несправедливості.

Саме з цим прапором білоруси виходять на протести. Фото – BELSATtv

Міжнародна солідарність з людьми, що борються за справедливість на вулицях білоруських міст, це найменше що наше місто може зараз зробити для людей, які поділяють з нами цінності свободи і справедливості. Коли 6 років тому, в Україні відбувались протести проти свавілля тодішньої влади десятки європейських міст в знак солідарності вивішували українські прапори на міських ратушах. І це додавало сили нам тут, за тисячі кілометрів, боротись за справедливість, за свободу і можливість бути частиною великої Європейської родини, – йдеться у тексті петиції.

Зараз, прийшов час, коли ми, як місто що поділяє європейські цінності, повинні підтримати людей на вулицях Білорусі, що як і ми колись, борються за справедливість та проти свавілля білоруського “Беркуту”. Пава людини, свобода, європейські цінності і міжнародна солідарність важливі!

Підписати петицію до міської ради, з проханням вивісити на будівлі біло-червоно-білий прапор Білорусі, можна за ЦИМ посиланням.

Фото – twitter.com/AlexKokcharov

Зазначимо, що біло-червоний прапор на знак солідарності з акціями протесту у Білорусі почали вивішувати у різних країнах. Такий прапор, наприклад, прикріпили до памʼятника Жанні дʼАрк у Парижі (на ньому напис “Free Belarus”).

В Україні він з’яавиася на будівлі міської ради у Львові. Також українська компанія “Dronarium” підняла великий біло-червоно-білий стяг над Києвом.

Фото – facebook.com/andriy.sadovyi

Біло-червоно-білий прапор — один з історичних національних символів білорусів, офіційний прапор Білоруської Народної Республіки (1918—1919), у 1991—1995 роках був державним прапором Республіки Білорусь. У 1995 році, коли до влади прийшов Лукашенко, у країні провели референдум та затвердили новий прапор та герб (джерело thebabel.com.ua)

Ілюстративне фото – censor.net 

Читайте також: “Свободу не спинити”: у Вінниці відбулась акція солідарності з білоруським народом. ФОТО

Читайте також: “Потрібно засуджувати те, що робить Лукашенко”: як вінничани ставляться до протестів у Білорусі. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.