На автомобільні дороги Вінниччини неефективно використали понад 34 мільйони гривень

15:27
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

На Вінниччині виявили фінансові порушення та неефективне управління бюджетними коштами на автомобільні дороги. Йдеться про загальну суму в понад 36,5 мільйона гривень.

На сайті Державної аудиторської служби України повідомили, що це виявили під час ревізії фінансово-господарської діяльності дочірнього підприємства “Вінницький облавтодор” ВАТ «ДАК “Автомобільні дороги України”» за період з 1 вересня 2016 року по 30 червня 2020 року. У результаті такої перевірки фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області встановили фінансові порушення на суму 2,4 мільйона гривень, а також 34,1 мільйона гривень неефективного управління бюджетними коштами.

У повідомлення йдеться, що завищення вартості виконаних робіт з експлуатаційного утримання та ремонту автомобільних доріг стало наслідком здійснення Підприємством зайвих витрат фінансових ресурсів на суму понад 670 тисяч гривень. А через недотримання вимог чинного законодавства при складанні калькуляцій вартості робіт з ремонту автомобільних доріг та їх експлуатаційного утримання, Підприємство недоотримано понад 280 тисяч гривень належних доходів.

Водночас зазначається, що виявлені під час ревізії фінансові порушення відшкодовано у повному обсязі.

Крім цього, під час ревізії фахівці встановили неефективне використання понад 34 мільйонів гривень.

Проведеним обстеженням автомобільних доріг виявлено факти руйнування протягом гарантійного терміну експлуатації верхнього шару асфальтобетонного покриття (тріщини, викришування) на окремих ділянках дороги, де було проведено поточний середній ремонт вартістю 24,2 мільйона гривень

До того ж понад 7,1 мільйона гривень використано на експлуатаційне утримання автомобільної дороги через її руйнування протягом гарантійного терміну. При цьому Підприємством не вжито заходів щодо стягнення коштів із виконавця робіт, який гарантував якість проведеного ремонту, – повідомили у Держаудитслужбі. 

Там також додали, що Підприємство оплатило посереднику за постачання відсіву з різницею майже 2,8 мільйона гривень (між ціною придбання у виробників та реалізацією Підприємству). Таким чином націнка (посередницькі послуги) становила 40-45%.

Зазначається, що матеріали цієї ревізії фахівці передали на розгляд правоохоронним органам.

Графіка – фейсбук-сторінка Управління
Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області
Ілюстративне фото – з архіву Vежі

Читайте також: Майбутній транспортний коридор до Молдови прокладуть через Немирів. ГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.