На 10 днів до Вроцлава: вінницьких еко-активістів запрошують на Міжнародний обмін

16:49
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Вінниця демонструє один з найбільш прогресивних прикладів поводження з побутовими відходами серед міст України. Саме тому завдяки фонду «Подільська громада» вінницькі екоактивісти матимуть змогу безкоштовно поїхати на 10 днів до Вроцлава в рамках молодіжного обміну та проекту «Make Trash Great Again».

Запросили до участі молодих вінничан представники із польської організації Fundacja Ukraina, а локально відбором займатиметься фонд «Подільська громада».

  • Фонд Громади «Подільська громада»  вже давно знайомий з Fundacja Ukraina. Раніше ми подавали спільні проекти по програмі Еразмус+, але жодного разу не вигравали їх. Маємо хороший контакт з цією польською організацією, зокрема, завдяки тому, що наша активна волонтерка та екосвідома дівчина – вінничанка Надя Лінчук, була волонтеркою у Fundacja Ukraina по програмі Європейська волонтерська служба (ЄВС). Цього разу нам пощастило більше, і тепер ми маємо змогу відвезти групу молоді на польсько–німецько-український обмін ( це не Еразмус+) у Вроцлав, який триватиме 10 днів, та має екологічну тематику, оригінальна назва проекту говорить сама за себе: “Make Trash Great Again”, – розповідає представниця фонду Леся Найчук.

Учасниками проекту можуть стати вінничани віком від 18 до 26 років. Так як темою обміну став екологічний спосіб життя та рециклінг, тому основною вимогою до учасників є досвід у даній темі, участь в екологічних заходах, вміння організувати майстер-клас та інші активності, які стосуються екотематики. Після обміну всі учасники мають поширювати отриманий досвід та знання в своїх країнах, зокрема через проведення занять із школярами.

З 30.08 по 02.09 у Вроцлаві відбуватиметься знайомство з містом і місцевими людьми (екскурсії, міська гра т.д), підготовка до фестивалю: робота в групах над майстер-класами для фестивалю, підготовка різних активостей для гостей фестивалю.

З 3.09 по 8.09 – в горах неподалік від Вроцлава триватимуть outdoor activities: мандрівки в гірській місцевості, групові ігри на командоутворення, інтеграційні заняття, скелелазіння тощо.
Учасники також візьмуть участь в Фестивалі до Дня незалежності України у Вроцлаві другого вересня.

Кошти на проживання та харчування учасників та учасниць покриваються організаторами. Варто зазначити, що проживати вони будуть в наметах, а робочою мовою проекту є англійська. На дорогу виділяється 120 злотих, а решта – за рахунок учасників. Для поїздки необхідно мати біометричний закордонний транспорт та діючу шенген-візу.

Перетворити папір на дерево: як вінницькі студенти рятують природу та вирощують редьку… з блокнотів

Для «Подільської громади» екологічна тематика є важливою, адже фонд вже третій рік є партнером проекту «Екологічне місто» (проект з впровадження системи роздільного збору сміття у Вінниці, який здійснюється спільно з КП «ЕкоВін», ТОВ «ЕкоДрайв» та ВМР).

  • Ми розуміємо важливість проблеми забруднення навколишнього середовища, як і те, що головним джерелом забруднення є людська діяльність. Розділити свої відходи вдома це перша і найлегша у реалізації необхідність на шляху до формування eco friendly стилю життя. Цей маленький крок може зробити кожен,але, якщо це зроблять 370 000 (наприклад вінничан), то може відпасти необхідність будувати нові полігони для відходів та робити непридатними до використання родючі землі. Адже від 60 до 90% утворених нами побутових відходів, можна повторно переробляти, а не закопувати у грунти. До прикладу Швейцарія переробляє близько 80% своїх відходів, Україна ж – не більше- 5-7%, – розповідає Леся Найчук.

Вінниця показує один з найбільш прогресивних прикладів поводження з побутовими відходами серед міст України і «Подільська громада» постійно працює над впровадженням просвітницьких програм у навчальних закладах та проводить інформаційні кампанії серед вінничан.

Серед молоді, яка вже заповнила анкету учасника в Молодіжному обміні є чи не вся Україна: Чернівці, Краматорськ, Кривий Ріг, Запоріжжя, Житомир, Київ, але оскільки «Подільська громада» це організація, яка працює у Вінниці, то для них важливо, щоб були учасники з нашого міста.

  • Вони ж потім повернуться з новими знаннями та досвідом і будуть застосовувати їх для розвитку нашого міста. Але, звичайно, якщо будуть хороші заявки від учасників з інших міст, ми не будемо їх відхиляти тільки через те, що учасник/учасниця не з Вінниці. Після проекту ми будемо підтримувати постійний зв’язок з учасниками та учасницями, долучати їх до проектів ФГ «Подільська громада» та інших екологічних ініціатив міста. Звичайно, ми будемо намагатися допомагати учасникам та учасницям з реалізацією їх власних ініціатив та проектів. Адже ми постійно шукаємо еко-ініціативи та активних виконавців, щоб підсилювати один одного, – розповідає Леся Найчук.

Станом на 27 липня вже надійшло 15 заявок, але шанс поїхати до Вроцлава матимуть лише 9 учасників. Саме тому організатори радять з відповідальністю віднестися до заповнення аплікаційної форми.

  • Для нас важливо бачити досвід людини у сфері екології, мотивація прийняти участь у цьому проекті, а також бажання і розуміння того, як використати отримані знання та досвід після повернення, – говорять у «Подільській громаді».

Заповнити анкету можна тут. Реєстрація відкрита до 7 серпня, 18:00!

фото: thoughtco.com